Lidé v Ročově se těší na tradiční pouť u kláštera, program je letos prodloužený

Ročov – Tradiční oblíbená pouť je připravena na nadcházející víkend v Ročově. Uskuteční se v neděli (20. 8.) ve známém klášteře v Dolním Ročově a jeho nejbližším okolí a program bude letos prodloužen až do 18 hodin, informoval starosta Ročova Vojtěch Václav Pour.

Celá pouť se vším všudy bude „dole“

„Fotbalisté a sportovci nebudou letos dělat o pouťovém víkendu posezení u kulturního domu a sokolovny v Horním Ročově, takže jsme program pouti v Dolním Ročově prodloužili do 18 hodin a přesunuli tam i všechny pouťové atrakce určené hlavně pro děti. Celá pouť se vším všudy se tak letos kompletně vrátí do Dolního Ročova na náves a ke klášteru,“ vysvětlil starosta.

Program je v neděli od 9 do 18 hodin

Na co se návštěvníci při ročovské pouti mohou těšit? Program začíná již v 9 hodin, o hodinu později začne poutní mše svatá v kostele u kláštera v Dolním Ročově. Ve 14 hodin bude následovat i pobožnost a svátostné požehnání. Autobus přiveze i zájemce z Loun. Na návsi bude celý den hrát muzika, dospělí se mohou těšit na stánky s občerstvením, děti na skákací hrad a mnoho dalších pouťových atrakcí. Z hudebníků vystoupí například Šumařinka nebo Duo Taurus. Pouť pořádají společně městys Ročov, farnost Louny a místní pomocníci a občanské spolky.

V horním kostele bude výstava obrazů

Doprovodná kulturní akce proběhne i v kostele v Horním Ročově – bude to výstava obrazů od malířky Květy Novákové. Kostel s výstavou budou otevřeny rovněž v neděli od 9 do 16 hodin. Jeho přípravy na událost začaly už o uplynulém víkendu. „Posekali jsme trávu kolem kostela, ostříhali keříky, vyluxovali vnitřek památky,“ informovali členové Spolku pro obnovu Ročova a okolí, kteří o tento kostel pečují.

(na snímcích: pouť v Dolním Ročově v roce 2022. Foto městys Ročov)