Pod hradbami v Žatci se má stavět parkoviště pro 70 aut

Žatec – Nové velké parkoviště s kapacitou až pro sedmdesát osobních aut v příštích letech pravděpodobně vznikne pod městskými hradbami v Žatci, konkrétně to bude těsně vedle současné U-rampy pro skateboardisty pod Nákladní ulicí. Záměr vystavět parkoviště schválila v říjnu dopravní komise města a nyní v listopadu ho potvrdili při hlasování i členové rady města.

Pět řad pro stání aut

Parkoviště podle současných nákresů bude mít vyznačené dvě dlouhé a tři kratší řady pro stání vozidel. Umístěno bude vedle zmiňovaného skateparku přibližně nad areálem ZŠ Petra Bezruče. Kolem zadního traktu školy by se na parkoviště i přijíždělo. Ze 70 parkovacích míst jich má být pět vyhrazeno pro řidiče s průkazem ZTP, vyplývá z nynějších nákresů o představě parkoviště.

Záměr ještě musí schválit zastupitelstvo

Jeho konkrétní podoba se však bude ještě dotvářet. Město má zatím k dispozici první odbornou studii, teď se bude pracovat na projektové dokumentaci ke stavbě. Celý záměr musí ještě také schválit zastupitelstvo města. Bez jeho souhlasu by stavba nemohla začít. V radě města pro „rozjetí“ projektu hlasovalo všech sedm radních, nikdo z členů nebyl proti ani se nezdržel hlasování.

Návrh na malé parkoviště v parčíku pod Lidlem radní odmítli

Radní na stejné schůzi potvrdili záměr vystavět nebo rozšířit plochy pro auta celkem u čtyř parkovišť ve městě, areál v Nákladní ulici z nich bude největší. Pátým navrženým místem byl ještě malý „parčík“, resp. spíš jen travnatá plocha u kruhového objezdu pod Lidlem ve směru k poště a bývalému Telecomu. Tato lokalita i zeleň ovšem zůstanou zatím beze změn, protože dopravní komise a následně i rada města stavět parkoviště v tomto prostoru odmítly, parkoviště by tam podle nich bylo nevhodné.

(na snímku nahoře: městské hradby v Žatci, v pozadí je silueta Kněžské brány a kostela Panny Marie, vpředu je plot školního hřiště u ZŠ Petra Bezruče. Zhruba v těchto místech, mezi areálem školy a Nákladní ulicí, by se mělo začít stavět nové parkoviště pro 70 aut. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Na jižním okraji Žatce vznikne nové parkoviště pro 40 aut. V blízkosti má být i sportovní hala

ČTĚTE TAKÉ: Po třech městech v okolí se nyní chystá také velká oprava nádraží v Žatci. Stát bude kolem 90 milionů korun

ČTĚTE TAKÉ: Krásný, modrý, moderní: nad řeku v Žatci se po roce příprav vyhoupl zbrusu nový železniční most