Nákladní ulice bude znovu průjezdná už za pár dní. Hned potom ale začne uzavírka další křižovatky v blízkosti pošty

Žatec – Řidičům v Žatci se příští týden konečně trochu uleví, ke konci týdne by měla být pro dopravu v plném rozsahu znovu otevřená Nákladní ulice, která spojuje centrum města s hlavní silnicí Plzeň – Most. Frekventovaná Nákladní ulice byla neprůjezdná měsíc a půl, a to kvůli rekonstrukci křižovatky s ulicí Karla IV. pod divadlem a Nerudovým náměstím. Řidiči přes město pak museli jezdit objížďkami, což vedlo ve špičkách často i k ucpávání dopravy například ve Svatováclavské ulici.

Nákladní má být průjezdná od 18. listopadu

Křižovatka i s Nákladní ulicí by měla být znovu otevřena nejpozději od soboty 18. listopadu. Jenže hned potom začne uzavírka další křižovatky jen o malý kousek dál. Jde o křižovatku ulic Karla IV., Masarykovy a Volyňských Čechů asi sto metrů pod budovou žatecké pošty. Z dalších orientačních bodů je v blízkosti také například Galerie Sladovna. Tato křižovatka bude pro motorová vozidla kompletně uzavřena od 18. listopadu až do konce ledna 2024, vyplývá z veřejné vyhlášky, kterou tento týden vydal odbor dopravně správních agend Městského úřadu Žatec.

Začíná další uzavírka a další objížďky

V praxi to znamená, že na motoristy čekají další objížďky, které povedou přes několik ulic v okolí a také i přes Kruhové náměstí. Objízdné trasy budou v lokalitě vyznačeny. „Rekonstrukci těchto ulic nejde provádět bez omezení silničního provozu,“ uvádí text vyhlášky. S chystanými změnami v organizaci provozu i potřebným značením vyslovila souhlas i dopravní policie v Lounech.

Oprava dvou ulic u pošty bude stát 16 milionů

Změny souvisejí s probíhající rekonstrukcí ulic Karla IV. a Volyňských Čechů, která začala na počátku října a bude mít několik etap. Rekonstrukce zasáhne asi 600 metrů dlouhý úsek ulic vedoucí od kruhového objezdu pod Lidlem kolem zmiňované pošty až ke křižovatce s Nákladní ulicí, kde už první část oprav v říjnu proběhla. Součástí je srovnání terénu, odstranění „hrbolů“, kterých je hodně zejména v lokalitě u pošty, výměna povrchu, dále také změna dopravního značení, která povede k novému způsobu parkování. Současné šikmé stání před poštou se změní na podélné.  Průjezdná vozovka před poštou se díky tomu rozšíří a doprava by měla být plynulejší, nebude už nutné „kličkování“ a vyhýbání se dírám a protijedoucím autům. Město za proměnu těchto dvou ulic zaplatí zhruba 16 milionů korun.

(na snímku nahoře: ulice Karla IV., která je součástí rekonstrukce. Křižovatka v pozadí bude teď pro dopravu uzavřena od 18. listopadu až do konce ledna. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Nákladní ulice v Žatci nebude od října průjezdná. U pošty teď uzavírky ještě nezačnou, dojde na ně až v příštích týdnech

ČTĚTE TAKÉ: Konec s dírami v dlažbě, nově podélné stání a zpomalovací práh. V ulici před poštou v Žatci se chystá velká rekonstrukce

ČTĚTE TAKÉ: Přestavba křižovatky se přiblížila. Ovál na jižním okraji Žatce bude mít pět výjezdů