V Lounech je zavřená už pátá školka. Děti se do ní vrátí až v lednu

Louny – Školské zařízení s názvem Mateřinka sídlící v Holárkových sadech je už pátou mateřskou školou v Lounech, která během posledních šesti týdnů musela být uzavřena kvůli výskytu Covid-19 mezi pracovníky. Hygienici nařídili karanténu do 23. prosince. Na uzavírku potom plynule navážou vánoční prázdniny, takže tato školka znovu obnoví provoz až počátkem ledna.

Město půjčí školce generátory k dezinfekci

„Původně byla ve školce uzavřena jen jedna třída, později po dalších testech hygienici rozhodli uzavřít celou mateřskou školu. Město zapůjčí školce generátory ozónu, s jejichž pomocí odborní pracovníci během karantény udělají dezinfekci ve všech prostorách v budově,“ uvedl starosta Loun Pavel Janda.

Školka je soukromá, má kapacitu 70 dětí

Tato školka je už pátá v Lounech, kterou hygienici od konce října postupně uzavřeli. U prvních čtyř – MŠ V Domcích, MŠ Kpt. Nálepky, MŠ Šafaříkova a MŠ ČSA – je zřizovatelem město Louny. MŠ Mateřinka je provozována jako soukromá. Má šest učitelek a kapacitu přibližně 70 dětí.

Školky měly potíže i v jiných obcích, ale v Lounech jich muselo zavřít nejvíc

Kvůli koronaviru muselo být během podzimu uzavřeno několik dalších mateřských škol i jinde v okrese, například v Podbořanech, Žatci, Slavětíně, Petrohradě, v posledních dnech také v Holedeči. Karanténa obvykle trvá deset dní. Všechny uvedené školky už jsou v současnosti opět v provozu.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Hygienici v Lounech uzavřeli už čtvrtou školku. Prvňáci a druháci se naopak vrátí do lavic – po více než měsíci

ČTĚTE TAKÉ: Třetí školka v Lounech je teď mimo provoz. Potíže byly i v Podbořanech

ČTĚTE TAKÉ: Můžu si něco zobnout nebo si i nalít panáka. Rodiče objevují výhody on-line třídních schůzek