V Žatci začnou komplikace u Lidlu, v Podbořanech ve Vroutecké ulici

Žatec, Podbořany – Dopravní komplikace nastanou v týdnu od pondělí 18. 9. na frekventovaných komunikacích v Žatci i v Podbořanech. V Žatci půjde o oblast Komenského aleje a řady přilehlých vedlejších ulic, kudy povedou objížďky, v Podbořanech to bude Vroutecká ulice „od přejezdu“ až k odbočce na Nepomyšl. Provoz tam bude řízen kyvadlově pod vedením silničářů s vysílačkami.

Opravy potrvají až do konce září

Důvodem jsou plánované opravy povrchu vozovek ve Vroutecké ulici v Podbořanech a v Komenského aleji v Žatci. Podbořanská rekonstrukce má začít v pondělí (18.9.) a žatecká o den později. Obě akce, spojené s úplnými či částečnými uzavírkami, mají skončit shodně 30. září.

V Žatci bude mnoho objížděk a změn

V Žatci budou silničáři pracovat v Komenského aleji v úseku mezi dvěma kruhovými křižovatkami „u Lidlu“ a „u domova seniorů“. Objížďky budou vést například ulicemi Volyňských Čechů, Studentská, Tolstého, Obránců mírů, Pražská a mnoha dalšími. Situace v lokalitách se bude průběžně měnit podle postupu prací, v některých dnech budou uzavřeny i přilehlé části uvedených vedlejších ulic a objížďky povedou jinudy, vše by mělo jako pomůcka k orientaci pro řidiče vždy přímo na místě řešit aktuálně platné přechodné dopravní značení, vyplývá z veřejné vyhlášky, kterou k chystané opravě vydal odbor dopravně správních agend Městského úřadu Žatec.

V Podbořanech se bude jezdit kyvadlově jen jedním pruhem

V Podbořanech se chystá částečná uzavírka Vroutecké ulice, hlavního výjezdu z města ve směru na Vroutek, Lubenec a Karlovy Vary. Důvodem uzavírky je rovněž oprava povrchu vozovky. Opravovat se bude úsek o délce asi jeden kilometr – mezi železničním přejezdem v Podbořanech nedaleko nádraží až po křižovatku s odbočkou na Nepomyšl. „Vozovka se bude nejprve frézovat, potom se bude pokládat nový živičný povrch. Jezdit se bude kyvadlově, provoz budou řídit během probíhajících prací silničáři s vysílačkami a v noci semafory,“ vysvětlil Josef Dolan z odboru dopravy podbořanské radnice.

(na snímku nahoře: železniční přejezd v Podbořanech při pohledu od centra města a hned za ním začíná Vroutecká ulice. Právě v těchto místech začnou opravy a dopravní omezení. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Na jižním okraji Žatce vznikne nové parkoviště pro 40 aut. V blízkosti má být i sportovní hala

ČTĚTE TAKÉ: Cestu u řeky osvítí sedmnáct nových lamp. Místo u jezu v Žatci bude bezpečnější

ČTĚTE TAKÉ: Autobusy v Podbořanech přebírá jiný dopravce, spoje budou vyjíždět z trochu jiných míst