Autobusy v Podbořanech přebírá jiný dopravce, spoje budou vyjíždět z trochu jiných míst

Podbořany – Ke změnám v regionální linkové autobusové dopravě dojde ke konci tohoto týdne na Podbořansku. Autobusy ve městě budou odjíždět z trochu jiných stanovišť, bude to však jen malý kousek od současného autobusového nádraží. Zajištění provozu převezme jiný dopravce: namísto dosavadní společnosti Autobusová doprava Podbořany bude provoz na linkách pro cestující nově zajišťovat Dopravní společnost Ústeckého kraje (DSÚK). Změny začnou platit nyní od 1. září.

Odjezd bude pouze z nástupiště v Alšově ulici

Za město Podbořany o tom informoval Erich Knoblauch, dosavadní vedoucí odboru místního hospodářství a služeb podbořanské radnice. Shodou okolností i jeho osobu čekají změny v pracovní roli: od nového školního roku přejde na post ředitele ZUŠ Podbořany. „Všechny autobusy z Podbořan budou odjíždět na své linky z jednoho odjezdového nástupiště v Alšově ulici. Jde o tzv. staré autobusové nádraží, na nástupišti je celkem šest odjezdových stání,“ informoval Erich Knoblauch. „Staré“ autobusové nádraží je jen malý kousek od nádraží „nového“, jehož plocha bude nyní využívána jen k parkování autobusů, k jejich odstavení v době delší přestávky, než se vydají na další spoje podle jízdního řádu, doplnil Milan Šlejtr, ředitel DSÚK.

Ve všech autobusech bude nově možné platit kartou

Změny se týkají autobusů, směřujících například do Žatce, Lubence, Valče, Rakovníka, Jesenice, Kadaně, Chomutova, Podbořanského Rohozce, Blatna a dalších míst. Prakticky jde o všechny spoje, které vyjíždějí z Podbořan. „Do provozu budou uvedeny nové nízkopodlažní autobusy a ve všech vozech na všech linkách bude k dispozici možnost platit pomocí platební karty,“ uvádí některé zajímavosti a novinky také informační leták Krajského úřadu v Ústí v rámci systému Doprava Ústeckého kraje. Od prosince mají být podle tohoto letáku zavedeny z Podbořan ještě další nové spoje, mířící i do okolních krajů.

(ilustrační foto nahoře: autobusové nádraží v Podbořanech v Alšově ulici. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Oprava vlakového nádraží v Podbořanech skončila. Venku pod přístřeškem je nová velká informační obrazovka