Plavecká hala po měsíční pauze znovu otvírá, lidé mohou chodit už od srpna

Louny – Po měsíční uzavírce mohou lidé, kteří mají rádi plavání, znovu chodit do moderní plavecké haly v Lounech. Hala bude opět otevřena od pondělí 1. srpna. Z krytých bazénů v okrese Louny zahájí novou sezonu jako první; bazény v Žatci a Postoloprtech se připojí až v září.

Otvírá se v pondělí v 10 hodin

Plavecká hala v Lounech byla uzavřena jen v červenci, a to kvůli letní technologické odstávce, kontrole a údržbě. „Otvíráme v pondělí. Hala bude otevřena pro veřejnost od 10 do 20 hodin,“ potvrdil Jan Macháček, ředitel Lounské správy plaveckých areálů (LSPA). Lidé v Lounech mohou až do konce prázdnin navštěvovat a využívat k osvěžení také městské koupaliště, které provozuje rovněž LSPA.

Zastupitelé schválili příspěvky pro LSPA i pro plaveckou školu dětí

Zastupitelstvo města Loun v závěru června také schválilo příspěvky na činnost LSPA a zároveň i pro plavecký klub Prosen Louny, který působí v plavecké hale a pečuje především o děti a výuku a rozvíjení jejich plaveckých dovedností. Roční příspěvek pro LSPA, určený na veškeré náklady související s provozem bazénů, sauny i koupaliště, činí zhruba 26 milionů korun. Plavecký klub Prosen dostal od města příspěvek na péči o děti přibližně 135 tisíc korun.

(na snímku nahoře: děti z Černčic letos na jaře při výuce v plavecké hale. Foto Lounská správa plaveckých areálů)

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Lidé v Lounech se v září dočkají zbrusu nové moderní plavecké haly

ČTĚTE TAKÉ: OBRAZEM: První návštěvníci v nové plavecké hale. Jak se jim líbí?

ČTĚTE TAKÉ: První odhad ceny pro novou sportovní halu v Lounech: 120 milionů korun. Město znovu bude shánět dotace jako při stavbě bazénu