Oblíbená výstava Člověk v přírodě začne v pátek. Není vyloučeno, že to bude naposledy

Louny – Oblíbená výstava Člověk v přírodě, která má tradici od dob první republiky a na niž každý rok přijíždějí a přicházejí desítky tisíc návštěvníků, proběhne nyní o víkendu na výstavišti v Lounech. Zároveň ovšem není vyloučeno, že v této formě a s tímto názvem může být i výstavou poslední, neboť město Louny letos v červnu po třiceti letech spolupráce dalo výpověď nájemní smlouvy současnému pořadateli výstav a provozovateli výstaviště, firmě Diamant Expo. Nyní běží roční výpovědní lhůta a smlouva skončí příští rok ke 30. červnu.

Všechny zavedené výstavy uspořádáme až do konce smlouvy, uvádí firma

Firma Diamant Expo k událostem přistupuje nekonfliktně, i ve veřejném prohlášení už letos v létě se zavázala, že do doby vypršení smlouvy bez potíží a bez jakýchkoli „naschválů“ uspořádá pro veřejnost všechny oblíbené výstavy v obvyklých termínech, na které jsou lidé zvyklí. „Počítáme se všemi výstavami v zavedených termínech až do června příštího roku. Teď to bude Člověk v přírodě, který patří vždy mezi nejnavštěvovanější a jímž skončí letošní výstavní sezona. Příští rok v dubnu otevřeme nový návštěvní rok tradiční výstavou Dům a zahrada a pak proběhne ještě několik menších zavedených výstav v květnu a červnu. Co bude pak potom dál, to teď nedokážu říci,“ uvedla nyní na dotaz naší redakce Štěpánka Portz z firmy Diamant Expo.

Společnost se chce přihlásit i do nového výběrového řízení

Společnost, která je tradičním pořadatelem známých velkých výstav v Lounech, už v létě deklarovala, že ji výpověď smlouvy od města mrzí a že by se chtěla přihlásit i do nového výběrového řízení na provozovatele areálu výstaviště, které město chce vyhlásit. „Tento záměr platí. Čekáme, až město vyhlásí výběrové řízení. Seznámíme se s jeho podmínkami, a pokud nám budou vyhovovat, rádi bychom se do soutěže přihlásili, chtěli bychom v Lounech působit i dál a připravovat akce pro lidi, které mají velkou oblibu a návštěvnost,“ potvrdila nyní Štěpánka Portz. Město podle ní zatím výběrové řízení nevyhlásilo. Během uplynulého léta spolu obě strany podle ní nejednaly, dodala Štěpánka Portz. „Jenom jsem se ptala na radnici, kdy bude vyhlášeno výběrové řízení,“ upřesnila.

Na výstavě budou k vidění stovky zvířat i jejich výcvik

Aktuální výstava Člověk v přírodě, která patří v Lounech k nejoblíbenějším, začne v pátek 22. září a skončí v neděli 24. září. Výstaviště bude otevřeno každý den od 9 do 17 hodin. K této podzimní výstavě tradičně patří i velká „účast“ zvířat. Český svaz chovatelů na ní ukáže zájemcům například více než sto králíků, holubů, přes 200 jedinců drůbeže, zároveň také i křepelky, morčata, exotické ptáky nebo i jezírkové a akvarijní ryby. K vidění budou ukázky výcviku dravých ptáků, výcviku koní, připravena je soutěž koček nebo také krajská soutěžní výstava psů. Program třídenní výstavy je velmi pestrý, pořadatelé čekají účast přes dvacet tisíc návštěvníků. Výstava Člověk v přírodě skončí v neděli v 17 hodin. Zda bude možné ji navštívit i příští rok, to v současnosti není vůbec jisté.

(na snímku nahoře: chovatelé z Veltěž při výstavě Člověk v přírodě v roce 2020. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Změna v Lounech na výstavišti: město dalo výpověď nájemci, osud výstav pro příští rok je zatím nejistý

ČTĚTE TAKÉ: Uklízíme park, zvelebujeme majetek města, zvedli jsme úspěch výstav, uvádí firma Diamant Expo. Město jí dalo výpověď po třiceti letech spolupráce

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Výstava Člověk v přírodě začala. Každý rok se u nás doma vylíhne 400 kuřat, smějí se dva mladí chovatelé z Veltěž