První Mikuláš si pospíšil. Dárky pro děti do bazénu v Lounech přinesl už v pátek

Louny – Mikuláš s čertem a andělem v Lounech letos rozhodně neotáleli. Ve městě, kde má Mikuláš i svůj proslavený obří chrám, se do akce se vydali už v pátek večer (2.12.), tři dny před obvyklým termínem tradiční nadílky, a přišli potěšit děti do plavecké haly v Lounech. Hemžení čertů a Mikulášů bude pokračovat celý tento víkend a vyvrcholí v pondělí; pohádkové postavy v okrese Louny se objeví i na dalších nezvyklých místech, například na zámcích, v koňských kočárech, v kině a jinde.

Všichni malí návštěvníci dostali dárky

Do areálu plavecké haly v Lounech přišla oblíbená nadílková trojice v pátek po 18. hodině. „Čekali na malé návštěvníky ve vestibulu haly a každé dítě, které si přišlo v pátek večer do našeho bazénu zaplavat, dostalo od nich malý mikulášský dárek,“ popsal Jan Macháček, ředitel Lounské správy plaveckých areálů. Nakonec dárky obdrželo několik desítek dětí. Malí sportovci i jejich rodiny si tentokrát mohli mikulášské setkání užít „naplno“, protože od prvního otevření tehdy nové plavecké haly v září 2020 letos poprvé v době na přelomu listopadu a prosince neplatila žádná omezení pro vstup či počet návštěvníků, která v minulých sezonách musela sportoviště dodržovat po nařízení vlády kvůli několika vlnám epidemie Covid-19.

Zámky, koně, kino…

A Mikulášové, čerti i andělé budou řádit na různých místech v okrese Louny celý tento víkend. V sobotu to bude například na zámcích Nový Hrad v Jimlíně u Loun nebo také v Krásném Dvoře u Podbořan. Na Novém Hradě proběhne oblíbené Adventní setkání s programem na nádvoří a pohádkových postav tam bude skutečně požehnaně, čerti i andělé s Mikulášem dokonce předvedou i vlastní umělecký program. Do Krásného Dvora na nádvoří zase přijedou na bryčce tažené koňmi ze zámeckého parku a přivezou dětem dárky. V pondělí 5. 12. proběhne velká hromadná nadílka také v prostorách kina v Postoloprtech. Velkou show v čele s „rodinkou Lucifera třináctého“ tam uspořádá divadelní spolek BezeVšeho ve spolupráci se ZUŠ Postoloprty.

ČTĚTE TAKÉ: Hurá na zámek! Po třech letech se mohou lidé znovu vydat na oblíbené adventní slavnosti do Jimlína

(na snímcích: Mikuláš, čert a anděl s nadílkou v plavecké hale v Lounech. V modrém tričku se u nich zastavil také ředitel haly Jan Macháček. Foto Městská plavecká hala Louny)