Hurá na zámek! Po třech letech se mohou lidé znovu vydat na oblíbené adventní slavnosti do Jimlína

Jimlín – Po třech letech mají návštěvníci a příznivci zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun znovu možnost vydat se na oblíbené adventní slavnosti na nádvoří s bohatým celodenním programem pro děti i dospělé. V roce 2020 a 2021 adventní setkání neproběhlo kvůli tehdejším vlnám nákaz při epidemii Covid-19, letos se slavnost vrací v plné parádě. Pro návštěvníky bude zámek i s ozdobeným vánočním stromem na nádvoří otevřen tuto sobotu (3. 12.) od 10 do 17 hodin. Adventní slavnost v době před pandemií každý rok přilákala vždy několik tisíc lidí nejen z Lounska a Žatecka, ale i z mnoha dalších regionů v okolí.

Mikuláš a množství čertů i andělů

„Srdečně zveme všechny návštěvníky a moc se na ně těšíme. V našem programu nebude chybět skvělá předvánoční atmosféra i výzdoba, ale protože se zároveň blíží i 5. prosinec, nebude na nádvoří scházet ani množství andělů a čertů, přítomen samozřejmě bude i Mikuláš,“ informoval Marek Zlatohlávek ze správy zámku Nový Hrad Jimlín.

Kejklíři, kouzelníci, divadlo, muzikanti…

Program na Novém Hradě začíná v 10 hodin. Součástí budou například čertovské a mikulášské humorné scénky, andělé na chůdách, staročeské tržiště, vystoupení kejklířů a kouzelníků, ohňová show a další zábava. Hudbu zajistí skupina Bohemian Bards z Chrudimi, specializující se na středověkou muziku, která kromě ČR často vystupuje i v zahraničí. S několika pohádkami pro děti vystoupí divadelní spolek Studna z Českobudějovicka. Vstupné na adventní setkání na zámku je dobrovolné, program skončí po setmění přibližně kolem 17 hodin, dodal Marek Zlatohlávek.

V prosinci je mimořádný sváteční program i na dalších zámcích v okrese

V prosinci probíhá podobný jednorázový sváteční program i na dalších zámcích v okrese Louny, i když hlavní návštěvní sezona pro letošek už skončila a zámky mají od listopadu do března od turistů „odpočinek“. V Krásném Dvoře rovněž v sobotu (3. 12.) budou jezdit čert, Mikuláš a anděl s nadílkou v neobvyklé formě – a to na kočáře s koňmi po zámeckém parku a u nádvoří zámku. Nadílka pro děti tam začne v 15 hodin. O týden později, v sobotu 10. 12., budou připraveny sváteční předvánoční prohlídky v nazdobených prostorách Státního zámku Stekník u Žatce. Zámek bude ten den otevřen od 10 do 15 hodin.

(na snímku nahoře: skupina Bohemian Bards z východočeské Chrudimi, která se specializuje na středověkou muziku, bude hrát na adventních slavnostech na Novém Hradě. Foto archiv kapely)

ČTĚTE TAKÉ: Oblíbený zámek ukončil sezonu a hned se pustil do vánoční výzdoby. Na prosinec totiž chystá jeden den se svátečními prohlídkami

ČTĚTE TAKÉ: Medvěd z Krásného Dvora se dostal do filmu. Půjde o dobrodružný historický příběh z dánských dějin

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Očekávaná adventní slavnost na nádvoří nebude. Na Novém Hradě ji zrušili už podruhé. Zámek se přidal ke kolegům ze Stekníku a Krásného Dvora