Oblíbený zámek ukončil sezonu a hned se pustil do vánoční výzdoby. Na prosinec totiž chystá jeden den se svátečními prohlídkami

Stekník – Více než 11 tisíc návštěvníků navštívilo v letošním roce zámek Stekník, oblíbenou památku stojící na návrší mezi chmelnicemi na Žatecku. Zámek už se v současnosti oblékl do vánoční výzdoby; i když hlavní sezona již skončila, pro své příznivce připravuje ještě jedno setkání ve sváteční atmosféře na prosinec.

Každý měsíc přišlo 1600 lidí

Informovala o tom Jana Zajíčková, kastelánka Státního zámku Stekník. „Během letošní sezóny od dubna do října do našeho zámku zavítalo více než 11.500 návštěvníků. Je to pěkné číslo, moc děkujeme za jejich přízeň. Těšíme se na setkání ještě letos v prosinci, anebo v příští sezóně v novém roce,“ uvedla Jana Zajíčková. Zámek byl otevřen pro návštěvníky od jara do podzimu sedm měsíců, každý měsíc do něj tedy přišlo v průměru zhruba 1600 lidí.

V současnosti už uvnitř zámku září sváteční výzdoba

V současnosti je památka sice pro veřejnost uzavřena, zároveň se ovšem „oblékla“ – společně například se žateckým muzeem, kde už probíhá výstava ozdob – do vánoční výzdoby jako jedna z prvních kulturních institucí v regionu. „Připravujeme totiž ještě vánoční prohlídky ve sváteční atmosféře a výzdobě,“ vysvětlila Jana Zajíčková. „Letos proběhnou v sobotu 10. prosince, jen tento jeden den,“ dodala. Součástí prohlídek bude i výstava betlémů a hudební vystoupení s koledami. Protože o tyto prohlídky je vždy velký zájem a kapacita je omezená, pro zájemce je lepší, když si termín předem rezervují například e-mailem nebo telefonicky, dodala kastelánka. Zámek bude otevřený od 10 do 15 hodin a například první prohlídka v 10.00 už je podle ní celá obsazena.

ČTĚTE TAKÉ: Velký zájem o vánoční výstavu v muzeu: lidé vykoupili připravené ozdoby hned za první den

ČTĚTE TAKÉ: Pět hodin na cestě, reportáže ze tří zámků hotovy. Všichni byli na mě moc milí, říká reportér Josef z Rádia Blaník

ČTĚTE TAKÉ: Vichřice řádila u zámku Stekník. Zahrada musela být celý víkend pro návštěvníky uzavřena

(na snímcích: výzdoba v interiéru zámku Stekník. Na prosinec se chystají vánoční prohlídky. Foto Jana Zajíčková)