Zářící vánoční kamion potěší děti v Podbořanech. Do města přijede v den mikulášské nadílky

Podbořany – Týden po adventní slavnosti s prvním rozsvícením vánočního stromu na náměstí se děti v Podbořanech mohou těšit na další velkou předsváteční událost. Do města přijede oblíbený Vánoční kamion Coca-Cola – a to nadcházející pondělí v podvečer (5.12.), v den mikulášské a čertovské nadílky. Podbořany jsou jediným městem v okrese Louny, kde se „vánoční kamion“ letos zastaví při své republikové jízdě.

Plocha se bude připravovat už od neděle, dvě parkoviště budou uzavřena

Potvrdila to Hana Oktábcová, vedoucí Městského informačního centra Podbořany, které vzniklo letos v létě. „Vánoční kamion s programem pro děti a rodiny bude umístěn ve spodní části Masarykova náměstí poblíž kulturního domu. Plocha a program se pro událost budou připravovat už od neděle 4. prosince. Od nedělního odpoledne až do pondělního večera tak budou uzavřeny parkovací plochy před nákupním centrem Rubín a také před restaurací Růže, potřebujeme tam vyhradit zázemí pro účinkující a doprovod kamionu. Prosíme obyvatele města a motoristy o součinnost a předem děkujeme za pochopení,“ vzkázala Hana Oktábcová. Místa s přechodnými uzavírkami budou vyznačena přímo na náměstí.

Program začne v pondělí v 16 hodin

Program na podbořanském náměstí začne v pondělí 5. 12. v 16 hodin, vánoční kamion se Santa Clausem v duchu ikonických reklam přijede po setmění kolem 16.30. V letošní sezoně před nadcházejícími svátky navštíví vánoční kamion více než třicet českých měst. „Šňůra“ začala už 24. listopadu v Čáslavi. Podbořany budou jediným místem v okrese Louny, kde se vánoční kamion letos zastaví, z bližšího regionu se pak následující den objeví ve Slaném a o den později také v Teplicích.

Část výtěžku půjde na dobročinné účely pro Červený kříž

„V každém městě kromě kamionů bude připraven další doprovodný program hlavně pro děti – se Santou a skřítky. Dospělí si mohou dát vánoční punč a další občerstvení. Těšíme se na setkávání po celé České i Slovenské republice se všemi lidmi, kteří se chtějí příjemně a slavnostně naladit v předvánoční atmosféře,“ uvedla Mária Drotárová, manažerka společnosti Coca-Cola pro ČR a SR. Program na každém místě začíná v 16 hodin a končí zhruba kolem 18.30. Coca-Cola na letošním turné spolupracuje i s Českým červeným křížem a část tržeb věnuje pro tuto organizaci na dobročinné účely. Na konci „vánoční jízdy“ pak předá firma Červenému kříži v ČR i SR jeden milion korun.

(na snímku nahoře: Vánoční kamion. Foto Coca – Cola ČR)

ČTĚTE TAKÉ: Kluziště v Podbořanech bude i letos, rozhodlo město. Bruslit se začne kolem 15. prosince