Místo betonové plochy příroda. V Ročově obnovují park poblíž hasičské zbrojnice

Ročov – Místo dřívější betonové plochy trávníky a příroda, místo holých šedých prostor pěkné stromy a keře. V Ročově se pustili do obnovy a rozšíření menšího parku poblíž nedávno opravené zbrojnice dobrovolných hasičů. Práce začaly na konci léta, další úpravy včetně výsadby stromů a keřů budou pokračovat v průběhu podzimu.

Sedm stromů, šest desítek keřů…

„V první fázi bagry vybouraly všechny staré a nevzhledné betonové povrchy, potom pracovníci firmy vyrovnali terén a navezli na něj kvalitní zeminu,“ popsal starosta Ročova Vojtěch Václav Pour. V dalších měsících přibudou do parčíku nové stromy a keře. Stromů by mělo být sedm, například javor, jasany a třešně. Keřů bude zhruba šest desítek. Vhodné dřeviny a jejich skladbu určovala odborná firma Arborea Rakovník.

Náklady na obnovu parku jsou kolem 300 tisíc korun

Kromě dřevin budou v parku vysazeny také malé kvetoucí rostliny, zhruba dvě stovky narcisů a více než tisíc krokusů. K odpočinku a posezení poslouží rovněž nové lavičky. „Náklady na obnovení parku činí kolem 300 tisíc korun. Sto tisíc korun dostaneme jako dotaci od Ústeckého kraje, zbytek zaplatí městys Ročov ze svých zdrojů,“ vysvětlil starosta. Úpravy okolí směřující k vylepšování životního prostředí sympatickým způsobem navazují na rekonstrukci hasičské zbrojnice, která proběhla letos na jaře a městys za ni zaplatil přibližně půl milionu korun.

ČTĚTE TAKÉ: Hasiči v Ročově mají nově opravenou zbrojnici. Vylepšení stálo kolem půl milionu

ČTĚTE TAKÉ: Náměstíčko Kozina od srpna hlídá jeho nový patron: krásný dřevěný Ročovský kozlík

ČTĚTE TAKÉ: Městys Ročov začne používat nový znak. K současné orlici přibude hodně zlaté barvy

(na snímcích: úpravy terénu v Ročově, kde bude brzy rozšířen park. Foto Městys Ročov)