Hasiči v Ročově mají nově opravenou zbrojnici. Vylepšení stálo kolem půl milionu

Ročov – V Ročově dokončili po několika měsících práce opravu hasičské zbrojnice. Budova se zázemím pro hasiče a jejich techniku má díky tomu nová okna nebo také moderní plastová vrata místo starých dřevěných. Městys Ročov za rekonstrukci zaplatil kolem 500 tisíc korun.

Vrata s ovládáním na elektřinu

„Budova už rekonstrukci potřebovala, zastupitelstvo o ní rozhodlo již na konci roku 2021. Nechali jsme vyměnit okna i dveře, nová plastová vrata s automatickým zavíráním a pohonem na elektřinu mají červenou barvu, která patří k symbolům hasičů. Pro vozidla a techniku se udělaly také například nové nájezdy. Jsem rád, že jsou práce hotové a že se naše hasičárna dočkala potřebné investice a opravy,“ vysvětlil starosta Ročova Vojtěch Václav Pour.

Hasiči pomáhají při mnoha aktivitách v Ročově a okolí

Sbor dobrovolných hasičů má v obci dlouhou tradici, kromě svého hlavního úkolu – záchrany lidí a majetku při požárech a jiných krizových situacích – se podílí i na organizaci různých událostí a další pomoci při rozvoji obce. V historii hasiči například pomohli postavit pomník obětem války, v současnosti kromě své hlavní práce pomáhají i při dětských dnech, staročeských májích a dalších aktivitách společenského života v Ročově a okolí. „Naši hasiči vykonávají perfektní práci a já jim za to moc děkuji. Pomáhají nám všem. Lepší zázemí si určitě zaslouží,“ poděkoval starosta.

ČTĚTE TAKÉ: OBRAZEM: Městys Ročov začne používat nový znak. K současné orlici přibude hodně zlaté barvy

ČTĚTE TAKÉ: Školka v Ročově završila 40 let. Výročí připomněla nová pamětní cedule

ČTĚTE TAKÉ: Na návsi v Břínkově se brzy bude znovu lesknout vodní hladina. Městys Ročov nechal obnovit požární nádrž

(na snímcích: hasičská zbrojnice v Ročově po nedávných opravách. Dole jsou v detailu nová vrata a pro srovnání předchozí podoba se starými dřevěnými vraty. Foto Městys Ročov)