Děti prožily skvělý den s lesáky na Doupově. Oblast patří mezi 11 nejcennějších území střední Evropy

Podbořansko, Doupov – Neobvyklý „dětský den“ připravili lesáci dětem v osadě Bukovina, ležící uprostřed lesů v Doupovských horách jen malý kousíček od Podbořanského Rohozce. Děti se seznámily s péčí o les, s jeho obyvateli, s postupem, jak se pěstují malé stromky, a dalšími zajímavostmi.

Soutěže, hry i péče o les

Setkání v rámci akce Týden lesů připravili pracovníci Vojenských lesů a statků ČR (VLS) ve spolupráci s dalšími lesáky a pořadateli. Děti v průběhu května přicházely a přijížděly hned ve čtyřech skupinách, akce potěšila desítky školáků i předškoláků. „Povídali jsme si s nimi, jak je třeba pečovat o les, kolik práce mnoha lesníků stojí za tím, než se dá z lesa využít dřevo, co vše se dá vypěstovat na záhonech lesní školky,“ přiblížila Jana Hynková, lesní pedagožka z VLS. Pro děti nechyběly ani hry, soutěže, odměny a další zábava.

VLS na Doupově se starají o lesy i vodní plochy

Doupovské hory, jejich lesní porosty a také vodní plochy spadají do péče VLS, divize Karlovy Vary, a o uvedenou oblast na Podbořansku se stará lesní správa Valeč. Celkem VLS v Doupovských horách pečují o přibližně 15 tisíc hektarů lesa a 80 hektarů vodních ploch. Doupovsko přitom podle odborníků z VLS patří mezi jedenáct nejcennějších a ekologicky nejhodnotnějších území střední Evropy. Na konec června připravují lesáci z VLS další zajímavé setkání, nazvané Člověk, les a zvěř, které nabídne bohatý naučný a také zábavný program pro celé rodiny. Součástí bude i přehlídka mysliveckých trofejí z Doupova.

(na snímku nahoře: děti při setkání s lesáky v Bukovině. Foto Vojenské lesy a statky ČR)

ČTĚTE TAKÉ: Lesáci na Doupově našli bezvládného orla. Zabalili ho do bundy a převezli k ošetření

ČTĚTE TAKÉ: Práci s dětmi mám ráda, je to smysluplné, říká Petra. Ve Hříškově vede neobvyklý kroužek malých myslivců

ČTĚTE TAKÉ: Myslivci u Blatna prošli pole s vojtěškou a zachránili tři srnčata před sekačkami

ČTĚTE TAKÉ: OBRAZEM: Pojď za mnou, kde jsi? Takhle to nevyfotíš. Lesáci na Žatecku řežou vánoční stromky