Po svátcích je tu hned masopust. O víkendu bude veselo na náměstí v Podbořanech

Podbořany – Ještě před pár dny byly Vánoce a Silvestr a teď už je tu zase masopust. Tradiční veselá zábava ve staročeském duchu vypukne o tomto víkendu i v Podbořanech, a to přímo v centru města: na náměstí u kulturního domu. Startuje se v neděli (28.1.) v 15 hodin. Loni se na toto veselé setkání přišlo podívat několik stovek lidí, mnozí z nich neváhali obléci se i do kostýmů. Pořadatelé věří, že velký zájem účastníků a dobrá nálada vytvoří pěknou atmosféru i letos.

Dobroty pro návštěvníky od hodných maminek

„Těšíme se na všechny návštěvníky. Budeme rádi, když se jich co nejvíce k nám přidá v legračních kostýmech a převlecích. Hledali jsme před akcí také dámy jako skvělé kuchařky a dobrovolnice, které by doma upekly nějakých pár dobrot na pohoštění pro návštěvníky,“ popsala přípravy Zuzana Bechyňova Jiranová, vedoucí podbořanského občanského spolku Centrum Chůvička, který je jedním z pořadatelů masopustu. S organizací pomáhá také město Podbořany, infocentrum Podbořany, STP Louny a mnoho dalších dobrovolníků.

Sraz je v neděli v 15 hodin na náměstí

Začátek programu je v neděli v 15 hodin na náměstí TGM v Podbořanech v prostoru u kulturního domu. Lidé se mohou těšit na občerstvení, zabijačkové hody, muziku, veselé kousky účastníků v převlecích. Starosta Radek Reindl velkým klíčem symbolicky odemkne brány města podbořanského a potom už se na svou trasu ulicemi vydá dlouhý masopustní průvod, složený z několika stovek lidí a maškar. Přijďte se pobavit, nebo jen podívat při procházce!

(na snímcích: masopustní veselice v Podbořanech loni v lednu. Foto Laurencia Helásková a Centrum Chůvička)