Sídliště Míru v Podbořanech bude jeden den bez tepla. Po neděli začne oprava závady u Alšovy ulice

Podbořany – V Podbořanech se objevila závada na rozvodu tepla v oblasti Alšovy ulice a sídliště Míru. Po neděli kvůli tomu začnou výkopy a oprava. Na nějakou dobu, zhruba na jeden den, bude během příštího týdne také přerušena dodávka tepla do bytů.

Informoval o tom Ladislav Ljapin z realitní kanceláře, která se stará mj. o dodávky tepla do bytů na sídlištích v Podbořanech. Závada je náhlá, informaci bez odkladů zveřejnilo také město Podbořany. Městský úřad vydal podrobnosti na svých stránkách v sobotu (27.1.) ráno.

Jedna z ulic bude uzavřena

„Oprava rozvodu tepla bude probíhat v týdnu od 29. ledna do 2. února. Jde o tepelný rozvod na křižovatce Alšovy ulice a ulice Sídliště Míru v blízkosti čp. 774,“ uvedl Ladislav Ljapin. Ulice směrem k paneláku č. 774 bude uzavřena, budou v ní probíhat výkopové práce.

Kotelnu bude nutné odstavit na jeden den

Po odkrytí potrubí se bude hledat přesné místo závady a po jejím zjištění se počítá s opravou, která bude trvat přibližně jeden den. „V té době bude nutné odstavit kotelnu, ta bude mimo provoz zhruba jeden pracovní den. Po dobu opravy a nutné odstávky tedy nebude kotelna dodávat do bytů teplo a nejspíš ani teplou vodu,“ upřesnil Ladislav Ljapin. „Uděláme vše, co můžeme, pro to, aby odstávka během nutné opravy byla co nejkratší a aby dodávky tepla mohly být obnoveny co nejrychleji,“ dodal. Přesný termín jednodenní odstávky ještě není určen, záleží i na tom, jak dlouho potrvá hledání přesného místa závady.

Sídliště Míru na jižním okraji Podbořan vzniklo v 80. letech. V několika blocích panelových domů žije zhruba tisícovka lidí.

(ilustrační foto nahoře: sídliště Míru v Podbořanech, vnitroblok mezi paneláky a v něm jedna z krátkých uliček nesoucích název Sídliště Míru, které jsou v lokalitě celkem tři. Foto Mapy.cz)