Ulice před poštou v Žatci bude dva měsíce zavřená, začíná další fáze rekonstrukce

Žatec – Rekonstrukce ulic Volyňských Čechů a Karla IV. v centru Žatce postoupí příští týden do další fáze a z hlediska dopravy a uzavírek to bude znamenat jednu z nejsložitějších etap. Uzavřen bude kompletně celý úsek před hlavní poštou v Žatci. Uzavírka začne ve čtvrtek (1.února) a potrvá dva měsíce, až do konce března. Před poštu nebude možné přijet autem ani u ní zaparkovat.

Město termín upřesnilo ve vyhlášce

Vyplývá to z veřejné vyhlášky, kterou v polovině ledna vydal Městský úřad Žatec, odbor dopravně správních agend. Uzavření ulice kvůli rekonstrukci schválila také Policie ČR, jak její krajské ředitelství, tak i dopravní inspektorát v Lounech.

Zmizí hrboly a výmoly a aktivní vozovka se rozšíří díky změně způsobu parkování

V prostoru před poštou se chystá srovnání vozovky, úprava povrchu, předláždění. Přibude také bezpečnější přechod pro chodce a oproti současnosti se změní systém parkování. Šikmé stání se promění na podélné. Z ulice by tak měly zmizet nynější mezi řidiči už vyhlášené „hrboly“, aktivní průjezdná část vozovky by se díky zavedení podélného stání měla i o něco rozšířit, takže motoristé v úzké ulici už nebudou muset tolik „kličkovat“ při vyhýbání se dírám nebo protijedoucím vozům.

Za opravu dvou ulic město zaplatí 16 milionů

Rekonstrukci jako zhotovitel vede firma ERKA Žatec. Práce začaly loni v říjnu v oblasti křižovatky Karla IV. a Nákladní ulice. Potom se pokračovalo křižovatkou s Masarykovou ulicí o něco blíž k poště a nyní přijde na řadu frekventovaný prostor přímo před poštou. Na jaře pak bude zbývat dodělat ještě poslední krátký úsek v místě pod kruhovým objezdem u Lidlu a papíren. Rekonstrukci ulic Karla IV. a Volyňských Čechů připravovalo město už několik let, proměna bude stát kolem 16 milionů korun.

(na snímku nahoře: ulice Volyňských Čechů v Žatci, prostor před budovou pošty. Právě tady začne 1. února kompletní uzavírka a rekonstrukce. Potrvá dva měsíce. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Nákladní ulice bude znovu průjezdná už za pár dní. Hned potom ale začne uzavírka další křižovatky v blízkosti pošty

ČTĚTE TAKÉ: Konec s dírami v dlažbě, nově podélné stání a zpomalovací práh. V ulici před poštou v Žatci se chystá velká rekonstrukce

ČTĚTE TAKÉ: Žatec se mírně „zvětší“, dopravní cedule na silnici do Kadaně se posunou o kilometr