Žatec se mírně „zvětší“, dopravní cedule na silnici do Kadaně se posunou o kilometr

Žatec – Dopravní značka, označující začátek obce a v opačném jízdním směru s přeškrtnutím zase její konec, v tomto případě tabule s nápisem Žatec, se posune zhruba o jeden kilometr oproti současnému stavu. Stane se tak v průběhu jara v Kadaňské ulici. Značka je nyní v prostoru zhruba u Chmelařského institutu a plánuje se její přesunutí ve směru na Libočany až ke křižovatce, kde z hlavního tahu Žatec – Kadaň směřuje doleva nahoru „do pole“ malá odbočka s úzkou silnicí na Čeradice.

Žatec a Libočany se opět přiblíží – i na cedulích

Změnu schválila nyní v lednu rada města Žatce. K posunutí cedulí s nápisem Žatec dojde během příštích týdnů. Znamená to, že řidiči vozidel přijíždějících od Kadaně a Nechranic nově „vjedou do Žatce“ o něco dříve než dosud. Mezi cedulemi „Žatec“ a „Libočany“ zároveň nově bude vzdálenost už jen asi 200 metrů a obě sídla se k sobě postupně stále přibližují.

Změnu schválilo pět ze sedmi radních

Pro posunutí značky na uvedené schůzi hlasovalo pět ze sedmi členů rady města. Dva radní se zdrželi hlasování. Po přemístění dopravních značek začnou v příslušném úseku Kadaňské ulice platit obecně závazná pravidla silničního provozu v tom duchu, že maximální rychlost v uvedené části bude povolena jen na 50 km/h (stejně jako obecně kdekoli v uzavřené obci).

(na snímku nahoře: cedule s nápisem Žatec, v dopravně-správní terminologii značka „začátek obce“, je v současnosti v blízkosti Chmelařského institutu, který je vidět po pravé straně. Během pár týdnů se ale přesune zhruba o kilometr dál ve směru k Libočanům. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Dobrý den, tady je místní část Žatce. V šesti vesnicích zřejmě přibudou nové cedule u vjezdu

ČTĚTE TAKÉ: První cedule s nápisem Slavoj visela na nové tribuně jen tři dny, pak musela zase hned dolů. Písmo bylo moc tenké

ČTĚTE TAKÉ: Sedmnáct nových lamp už svítí. Lidé u řeky v Žatci teď dobře vidí na cestu, pohyb je bezpečný

ČTĚTE TAKÉ: Obyvatel žádal, aby město vypnulo odbíjení hodin ve věži radnice. Radní to odmítli