Dobrý den, tady je místní část Žatce. V šesti vesnicích zřejmě přibudou nové cedule u vjezdu

Žatec – Město Žatec kromě svého hlavního sídla pečuje také o šest vesnic v okolí, tzv. místních částí. Jsou to Bezděkov, Milčeves, Radičeves, Trnovany, Velichov a Záhoří. Každá z těchto místních částí je označena standardními tabulemi s názvem sídla při příjezdu po silnici do dané vesnice. V příštích měsících k těmto značkám přibudou pravděpodobně ještě také tabulky s informací, že osady spadají pod správu města Žatce.

Pod bílou cedulí s názvem vesnice bude ještě nová modrá

Shodli se na tom členové dopravní komise města při svém jednání během jara. Doporučili umístit ke všem vjezdům do uvedených vesnic dopravní značku s nápisem „místní část Žatce“. Na každém příjezdu by tak byla standardní bílá cedule s černými písmeny a názvem dané vesnice a pod ní by přibyla modrá tabulka s doplňkovým textem, že jde o místní část Žatce. Návrh dopravní komise teď budou projednávat osadní výbory ve vesnicích, ve kterých fungují, a potom by ho musela schválit ještě také rada města Žatce. Dopravní komise je její poradní orgán.

Jan Novotný před lety prosadil i značky s nápisem Region Žatec

Umístění nových dopravních značek navrhl člen dopravní komise Jan Novotný, který byl dříve i místostarostou města. Pro návrh hlasovalo pět z celkových šesti členů dopravní komise, jeden se zdržel hlasování. Určitou zajímavostí je, že Jan Novotný v době, kdy byl místostarostou, se zasadil také o výrobu a rozmístění informačních dopravních značek s nápisem „Region Žatec“, které se u silnic v okolí města objevily v roce 2012. Těchto značek je přibližně třicet, řidičům označují vjezd do mikroregionu v nejbližším okolí chmelařské metropole a v terénu vydržely dosud.

ČTĚTE TAKÉ: Cena za cestu do Prahy je dražší. Jízdenky ze Žatce či Loun poskočily až o dvacet korun

ČTĚTE TAKÉ: Prostor před nádražím v Žatci čeká proměna. Přesunou se tam i zastávky meziměstských autobusů

ČTĚTE TAKÉ: Nádraží v Žatci je nová kulturní památka. Nechybělo moc, aby další koleje byly i před budovou – tramvajové

(na snímcích: ukázka představy dopravní komise, jak by mělo vypadat nové budoucí značení u příjezdu do vesnic pod správou města Žatce, a dole už existující značky s nápisem Region Žatec, které jsou rozmístěné v okolí města již deset let. Foto Městský úřad Žatec a Libor Želinský)