Vzhůru na pouť! Oblíbená událost na zámku Nový Hrad se vrací po třech letech

Jimlín – Dva ročníky musely být vynechány kvůli epidemii covidu, ale teď se příznivci hradů, zámků, historie a slavností ve středověkém stylu znovu dočkají. Na víkend (14. a 15. 5.)je připravena tradiční a oblíbená Novohradská pouť v areálu zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun. Pořadatelé připravili bohatý program a očekávají několik tisíc návštěvníků.

Pěkné počasí a zajímavý program

„Po dvouleté odmlce jsme zpět s oblíbenou událostí. Přesně takto formulované máme napsané zvací motto i na plakátu. Těšíme se na všechny návštěvníky, ohlášeno je pěkné počasí, všechny srdečně zveme k zajímavému programu,“ uvedl Matěj Šedivý, pracovník pro vztahy s veřejností ze správy zámku Nový Hrad Jimlín.

Šermíři, kejklíři, kati…

Zámek s Novohradskou poutí bude otevřen v sobotu i v neděli od 10 do 17 hodin. Připraveno je divadlo a soutěže pro děti, historická hudba, šermíři, kejklíři, praporečníci, bubeníci, staré trhy a řemesla a velmi mnoho dalších lákadel. Mezi zajímavé body v programu budou patřit určitě i ukázky činnosti vykonavatelů starého řemesla – katů. Na zámku zároveň už od dubna probíhá i výstava s názvem Největší záhady světa a i ona bude pro zájemce během Novohradské pouti přístupná.

(na snímku nahoře: Novohradská pouť v jednom z minulých ročníků. Naposledy proběhla před třemi lety, v roce 2019, potom ji dvakrát za sebou zmařila epidemie Covid-19. Foto Nový Hrad Jimlín)

ČTĚTE TAKÉ: Socha z Velikonočního ostrova, křišťálová lebka. Zajímavá výstava na Novém Hradě nabídne světové záhady

ČTĚTE TAKÉ: Městys Ročov začne používat nový znak. K současné orlici přibude hodně zlaté barvy

ČTĚTE TAKÉ: Hladina Nechranic po čtyřech letech znovu rekordně klesne. Nejníž bude voda v srpnu