Město odpustilo dluh fotbalovému klubu, na oplátku má od něj pozemky. Stadion v Postoloprtech se pomalu dokončuje

Postoloprty – Město Postoloprty odpustilo fotbalovému klubu dluh vůči městu v částce zhruba 700 tisíc korun. Půjčku poskytla radnice už v roce 2009. Teď se obě strany dohodly na srovnání celé záležitosti, fotbalový klub FK Postoloprty také předtím „na oplátku“ daroval městu některé pozemky ze svého vlastnictví.

Půjčka pochází už z roku 2009

Prominutí dluhu schválilo nyní v červnu zastupitelstvo města. Pro odpuštění hlasovalo všech devět zastupitelů, kteří byli v daném okamžiku přítomni na schůzi. Půjčka pochází už z roku 2009. Město ji tehdy poskytlo klubu, aby ten měl z čeho zaplatit vytvoření projektové dokumentace k připravované přestavbě fotbalového stadionu, související s následnou plánovanou stavbou nových pruhů budoucí dálnice D7. Fotbalový klub plánoval městu půjčku vrátit z peněz, které dostane od Ředitelství silnic a dálnic jako kompenzaci za vyvlastnění jeho pozemků, přes které nová dálnice povede. Jenže pak se celá záležitost začala protahovat a odkládat a příprava ke stavbě ze strany ŘSD „se znovu rozhýbala“ až zhruba po deseti letech. Klub během té doby nedostal peníze za pozemky a neměl z čeho splácet půjčku, i když projektová dokumentace byla hotová a faktury pro autory proplacené. V současnosti se stadion už přestavuje a stěhuje, ale podle jiné dokumentace, protože nutné parametry pro stavbu se mezitím několikrát změnily, geologický průzkum například zjistil určité problémy s podložím, čímž náklady na stavbu proti původním předpokladům značně vzrostly.

Klub dal městu pozemky v hodnotě přes dva miliony

„O možnost odpuštění půjčky požádal fotbalový klub na jaře 2020. Fotbalový klub zároveň v letech 2018 a 2019 věnoval městu pozemky potřebné pro výstavbu nové části hřiště a nového zázemí. Pozemky mají hodnotu asi 2,2 milionu korun. Domníváme se, že darováním pozemků v hodnotě přes dva miliony korun je vyvážena půjčka v hodnotě přes 700 tisíc. Navíc stavbou nového areálu, který bude v majetku města, se navýší hodnota darovaných pozemků,“ popsala v dokumentaci Dagmar Bečková, vedoucí odboru vnitřních věcí Městského úřadu Postoloprty.

Trenéři v klubu se starají o 80 dětí

Posouvání fotbalového stadionu v Postoloprtech a výstavba jeho zbrusu nových částí se v současnosti už pomalu dokončují. V září má být celý nový areál slavnostně otevřen pro veřejnost, a to při příležitosti oslav 100 let od založení klubu FK Postoloprty. O přípravách oslav jednala v pátek (24. 6.) členská schůze klubu. Předseda klubu Leoš Svoboda byl také osobně přítomen na uvedené schůzi zastupitelstva. „Aktuálně má klub kolem 160 členů, z nich je kolem osmdesáti dětí, o které pečujeme,“ uvedl předseda na zastupitelstvu.

Školka bude mít zavřeno, a tak mohou kluci na kemp

Na konci července uspořádá FK Postoloprty pro děti příměstský sportovní kemp. „Bude to v termínu, kdy bude v Postoloprtech zavřená kromě škol i školka, tak aby rodiče měli možnost předat děti našim trenérům a nemuseli řešit hlídání nebo si brát dovolenou. Kemp je určen pro děti ve věku 4-11 let. Jinak kromě tréninků budou pro děti připravené i výlety, soutěže, prohlídka fotbalového stadionu a zázemí v prvoligových Teplicích a podobně,“ informoval Leoš Svoboda i na stránkách svého fotbalového klubu.

(na snímku nahoře: mladí postoloprtští fotbalisté v roce 2014. Z většiny těchto kluků jsou dnes už skoro chlapi. Foto FK Postoloprty)

ČTĚTE TAKÉ: Bourání hřiště kvůli dálnici: Postoloprty nejsou jediné, podobnou věc musela řešit i jihočeská obec Neplachov

ČTĚTE TAKÉ: Zajímavé záběry z výšky: takhle teď vypadá stadion v Postoloprtech, který se posouvá o třicet metrů kvůli budoucí stavbě dálnice

ČTĚTE TAKÉ: Stěhování a přestavba stadionu se přiblížily. Město má zajištěno potřebných 60 milionů

ČTĚTE TAKÉ: První cedule s nápisem Slavoj Žatec visela na nové tribuně jen tři dny, pak musela dolů. Písmo bylo moc tenké