První cedule s nápisem Slavoj visela na nové tribuně jen tři dny, pak musela dolů. Písmo bylo moc tenké

Žatec – Nedávno dokončená první část rekonstrukce fotbalového stadionu u Ohře v Žatci přinesla i jednu zajímavost: na nově postavené tribuně vyvěsila stavební firma letos v únoru i nový desetimetrový štít s velkým nápisem FK Slavoj Žatec. To aby všichni věděli, kdo je na tomhle hřišti doma, jak se říká. Jenže tahle první cedule putovala po pár dnech zase dolů. Písmo a celková vizáž totiž neodpovídaly představám samotného klubu, se kterým firma opomněla tabuli před vyvěšením prokonzultovat, a tak se cedule musela předělávat.  

Přijdu na stadion a koukám – co to je?

„Jednou v zimě přijdu na stadion a na tribuně najednou visí cedule. Říkám si, co to je? Byla v úplně jiném stylu, než v jakém máme klubové logo a jaký bychom tam chtěli. Proto jsme řekli ne, ta cedule musí zase dolů a je potřeba ji udělat znovu,“ vzpomíná Pavel Maňák, předseda FK Slavoj Žatec, na jeden z neobvyklých momentů při rekonstrukci stadionu. Cedule na tribuně se objevila na začátku února a visela pod střechou asi 3-4 dny. Kdo šel tehdy po cestě u řeky „náhodou kolem“ a stihl si třeba udělat fotografii, dnes ji může mít schovanou jako jeden ze vzácných snímků, který už teď jen tak nepořídíte.

Přemalování cedule trvalo jeden den

Co se dělo kolem cedule dál? „Řekl jsem dělníkům z firmy, ať ji zase sundají. Potom nastala rychlá akce – oslovil jsem Karla Vávru, který má reklamní agenturu a s klubem dlouhodobě spolupracuje v pracovní, ale i sportovní rovině, jestli by tabuli mohl přemalovat. Karel neváhal a přijel, práce trvaly necelý jeden den, pak byla nová cedule opět připravená k pověšení,“ vysvětlil Pavel Maňák. Zatímco na původním nápisu byla písmena příliš tenká, z větší dálky už se nápis obtížně četl a podle představ klubu nebyla ani kombinace použitých barev, nová cedule už je z tohoto pohledu v pořádku. Za pár dní už zase visela na tribuně a vyjímá se tam i teď. „Měli jsme štěstí alespoň v tom, že stavební firma měla pronajatý potřebný zvedák ještě asi na tři dny. Takže bylo nutné provést rychlou akci s předěláním cedule, a když se to stihne včas, ještě nám ji kluci se zvedákem znovu pověsí na místo. To se povedlo, takže vše nakonec dobře dopadlo,“ popisuje s úsměvem Pavel Maňák.

Fanoušci se budou moci při dešti schovat pod střechu po dlouhých sedmi letech

Stadion FK Slavoj Žatec je po první části rekonstrukce. Fanoušci se po více než sedmi letech budou moci při dešti schovat pod zastřešenou tribunu; stará tribuna byla kvůli havarijnímu stavu zbourána v roce 2014. Hřiště má i nový trávník s automatickým systémem zavlažování, nové branky, střídačky, zeď oddělující stadion od cesty u řeky, informační světelnou tabuli a další prvky. Náklady přesáhly 21 milionů korun. Rekonstrukce probíhala od loňského léta, fotbalisté FK Slavoj Žatec hráli své domácí zápasy v náhradním prostředí ve sportovním areálu v Blšanech. Správce tamního areálu Robert Janek, dlouholetý odborník, který pečoval o trávníky i třeba v době, kdy Blšany hrály první ligu, se nyní stará i o trávník v Žatci.

Premiéra na novém hřišti by mohla být 18. září

Fotbalisté FK Slavoj Žatec vstoupili letos v srpnu v nové sezóně do krajského přeboru výborně, naposledy vyhráli 4:0 v Lovosicích a v současnosti jsou v čele tabulky. První domácí zápasy hrají ještě v Blšanech, aby nový trávník v Žatci dobře zakořenil, ale pokud vše půjde podle předpokladů, během září by už měli po dlouhé době poprvé nastoupit před fanoušky přímo v Žatci. Podle aktuální verze rozpisu zápasů krajského fotbalového svazu to nyní vypadá na termín „premiéry“ nového hřiště 18. září při utkání Žatec – Modrá.

ČTĚTE TAKÉ: Stadion s novou tribunou a trávníkem je zkolaudovaný. Poprvé uvítá fanoušky zřejmě v září

ČTĚTE TAKÉ: Nová tribuna se už těší na fanoušky. Práce na stadionu mají být hotové do léta

ČTĚTE TAKÉ: Jsme tu kvůli práci, v novinách být nemusíme, smáli se chlapi. Na stadionu vznikají základy pro novou tribunu. Bude na ni potřeba 160 kubíků betonu

(na snímcích shora dolů: předseda FK Slavoj Žatec Pavel Maňák u nové tribuny, dále původní nápis, který na místě visel jen pár dní během zimy, a úplně dole současná podoba tribuny s nově provedeným nápisem. Foto: Libor Želinský)