Stadion s novou tribunou a trávníkem je zkolaudovaný. Poprvé uvítá fanoušky zřejmě v září

Žatec – Fotbalový areál FK Slavoj Žatec s novým trávníkem, tribunou, brankami, zdí oddělující stadion od řeky a dalšími prvky je zkolaudovaný po nedávné přestavbě a od podzimu se na něm bude moci po více než roční přestávce opět hrát. Tradiční hřiště u Ohře v Žatci však začne fotbalistům a fanouškům sloužit až nejdříve v září. První zápasy nové soutěžní sezony, která startuje už v srpnu, odehrají hráči FK Slavoj Žatec ještě ve svém dočasném azylu v Blšanech, kde působili celý minulý ročník.

Důležité teď je, aby dobře zakořenil trávník

Na dotaz naší redakce to upřesnil Pavel Maňák, předseda FK Slavoj Žatec. „První etapa přestavby fotbalového stadionu je dokončena, stavba už je i zkolaudována. Ještě zbývá doladit některé detaily, například pověsit informační tabuli s časomírou a podobně, ale od podzimu bude hřiště připravené pro hráče i fanoušky. Důležitým prvkem teď je zajistit, aby na hrací ploše dobře zakořenila nově vysazená tráva. O to se stará odborná firma. Jakmile ona dá pokyn, že hřiště už je možné využívat naplno, hned ho pak otevřeme. V současnosti s tím počítáme až nejdříve na září. První zápasy nové sezony během srpna odehrají naši fotbalisté ještě v Blšanech. Kdybychom pustili sportovce na stadion v Žatci už v srpnu, mohla by se hrací plocha od špuntů na kopačkách podle informací od odborné firmy ještě poškodit,“ uvedl Pavel Maňák.

Zatím proběhla jenom první etapa nutných prací

Na stadionu proběhla zatím první etapa nutných oprav. Součástí byla stavba nové tribuny, nový povrch hrací plochy, nové branky, střídačky, automatické zavlažování trávníku a další prvky. Mezi řekou a hřištěm v závěru loňského podzimu vyrostla nová zvýšená zeď. Ze strany od řeky ji pak pěknou sedmdesátimetrovou malbou letos na jaře vyzdobil umělec Dmitrij Proškin, výtvarník původem z Kazachstánu.

Modernizace stála necelých dvacet milionů

První etapa modernizace stadionu stála necelých dvacet milionů korun. Většinu prostředků, kolem 70 %, poskytlo ministerstvo školství z dotačního programu na sportovní projekty, zbytek přidalo město Žatec. Zatím stále nedořešená však zůstává úprava východní části areálu, kde je restaurace Chaloupka, kabiny hráčů a rozhodčích, sklad pomůcek pro údržbu hřiště, kancelář a další zázemí fotbalového klubu. Většina těchto zděných objektů je ve špatném technickém stavu a nutná přestavba si v budoucnu vyžádá další miliony korun. „Je navíc pravděpodobné, že další stavební práce, až o nich město rozhodne, potom znovu omezí provoz a činnost fotbalového hřiště,“ uvedl Pavel Maňák.

Klub má kolem 250 členů

FK Slavoj Žatec má v současnosti kolem 250 členů, dětí i dospělých. „A“ tým mužů hraje krajský přebor. Společně s FK Louny, které nyní hrají divizi, jsou to v posledních více než deseti letech dva tradičně nejsilnější a nejvýše postavené týmy z okresu Louny.

ČTĚTE TAKÉ: Nová tribuna se už těší na fanoušky. Práce na stadionu mají být hotové do léta

ČTĚTE TAKÉ: Jsme tu kvůli práci, v novinách být nemusíme, smáli se chlapi. Na stadionu vznikají základy pro novou tribunu. Bude na ni potřeba 160 kubíků betonu

ČTĚTE TAKÉ: Bourání, stěhování a modernizace stadionu – akce za 60 milionů v Postoloprtech už začala. Takhle bude nový areál vypadat

(na snímcích: nově opravený stadion FK Slavoj u Ohře v Žatci. Foto Libor Želinský)