Bečov, Kraslice, Postoloprty. Lidé mají radost, že se jejich město dostalo na plechovku světoznámého nápoje

Postoloprty – Postoloprty se dostaly mezi padesát českých a slovenských měst, jejichž památky a symboly si vybrala firma Coca-Cola k prezentaci na plechovkách se svým nápojem. Firma v nejnovější letní edici plechovek připomíná výročí 50 let působení na československém trhu. Postoloprty jsou na „své“ plechovce ve společnosti podobně velkých městeček – západočeských Kraslic a Bečova nad Teplou. Z Postoloprt a Kraslic je na obalu namalována historická radnice, z Bečova tamní zámek.

Naše radnice je nádherná

Lidé v Postoloprtech mají z neobvyklé prezentace svého města radost, jsou potěšeni tím, že si na ně světoznámá nápojová značka vzpomněla, což vyjadřují na sociálních sítích. „Naše radnice je nádherná. Docela by mě zajímalo, kdo symboly a města vybíral a kdo rozhodl o tom, že právě naše město půjde na plechovku,“ uvedla například Jiřina Pourová Pondělíčková. „Je to moc milé,“ pochválila i Marcela Lalíková. Přidali se i muži. „Podařilo se mi vydolovat z hromady plechovek v obchodě hned tři naše Postoloprty,“ uvedl Zdeněk Pištora, který je v Postoloprtech starostou. „Už jsem ji také sehnal,“ informoval i Radek Kos.

Prázdná plechovka může být zajímavou památkou

Pro obyvatele Postoloprt a okolí může být plechovka s vyobrazením města časem zajímavou památkou, protože současná letní edice plechovek je jen dočasná a po nějaké době už zase nápoje v tomto balení sehnat nepůjdou. Coca-Cola uvedla na trh nové plechovky v červnu. Připomíná jimi padesát let od vyrobení prvního nápoje v licenci firmy na území Československa. Na každé plechovce je velký nápis 50 let spolu a k prezentaci výročí firma vybrala padesát českých a slovenských měst. První nápoj Coca-Cola na československém území byl vyroben v září 1971 v tehdejším národním podniku Fruta Brno. Tehdy se „cola“ stáčela jen do skleněných lahví se známou originální vizáží. V současnosti se nápoje Coca-Coly pro český a slovenský trh vyrábějí v Praze-Kyjích.

ČTĚTE TAKÉ: Velké změny v Postoloprtech: nové názvy pro dvě náměstí, nový nápis u zastávky autobusů

ČTĚTE TAKÉ: Silná bouře zbourala v Postoloprtech pod zámkem chmelnici. Škoda se odhaduje na půl milionu

ČTĚTE TAKÉ: Zapomenutá dramata: tank jel na slavnost do Prahy. Skončil v Holedeči v troskách zbořeného mostu

(na snímcích: nové plechovky se symbolem Postoloprt. Foto Zdeněk Pištora)