Epidemie znovu sílí. Problémy jsou v mateřských školách i v domovech seniorů

Louny, Podbořany – Epidemie Covid-19 v posledních dnech znovu sílí, počty nakažených přibývají v celostátním měřítku i v jednotlivých regionech. V okrese Louny znovu stoupá i počet zařízení, která jsou v karanténě nebo v jinak omezeném režimu kvůli potvrzenému výskytu Covid-19. Do problémů se dostal Domov seniorů ve Vroutku, uzavřena je jedna mateřská škola v Podbořanech, provoz je omezen i v jedné školce v Lounech.

MŠ Bratří Čapků v Podbořanech je zavřená celý týden

Kvůli výskytu Covid-19 u některých zaměstnanců hygienici uzavřeli už od pondělí tohoto týdne MŠ v ulici Bratří Čapků v Podbořanech. Zdravotníci nařídili dětem i pracovníkům karanténu a v prostorách školky dezinfekci. Uzavírka platí zatím do 1. března, ale není vyloučeno, že se ještě prodlouží. „Situace není dobrá a zatím nelze zajistit provoz MŠ. Krajská hygienická stanice zvažuje možné prodloužení uzávěry. Rodiče budeme včas informovat o dalším vývoji,“ uvedla ve středu odpoledne Hana Koppová, ředitelka MŠ Bratří Čapků Podbořany.

V Lounech hygienici uzavřeli jednu třídu v MŠ Dykova

V Lounech je omezen provoz v areálu MŠ Dykova. I tam se vyskytl Covid-19, zatím ale jen u jednoho dítěte. „Uzavřena tak není celá školka, ale hygienici nařídili karanténu jen pro děti z jedné třídy. Tato třída je uzavřená do pátku 26. února,“ informoval starosta Loun Pavel Janda. V Lounech během podzimu bylo postupně uzavřeno pět mateřských škol kvůli výskytu koronaviru u dětí nebo pracovníků. Na začátku tohoto roku se situace trochu zklidnila, ale teď už virus znovu útočí.

Počty nakažených výrazně stoupají v okrese i kraji

Epidemie v posledních dnech opět výrazně nabírá na síle, což je patrné z celostátních i regionálních čísel. „Podle údajů k úterní půlnoci bylo v okrese Louny evidováno 1086 nově zjištěných pozitivních případů Covid-19, zatímco před týdnem rovněž k úterní půlnoci jich bylo 803. V Ústeckém kraji je rovněž vysoký nárůst – nyní v úterý zdravotníci evidovali 9135 nově zjištěných pozitivně testovaných případů, zatímco před týdnem to bylo 6860 lidí s pozitivními testy,“ upřesnil Pavel Janda.

V celé ČR už nákazu mělo 1,2 milionu lidí

V celé ČR od začátku pandemie loni v březnu už byl koronavirus zjištěn u 1,2 milionu lidí. S nákazou se tak „na vlastní kůži“ setkal už více než každý desátý obyvatel země. Více než jeden milion lidí se po karanténě zotavilo a uzdravilo, ale zároveň podle údajů zdravotníků také téměř 20 tisíc lidí po nákaze Covid-19 zemřelo. Zbylých přibližně 140 tisíc lidí se potýká s nákazou právě teď – buď doma v karanténě, nebo při těžším průběhu v nemocnicích.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Další domov seniorů bojuje s nákazou. Vojáci teď pomáhají ve Vroutku

ČTĚTE TAKÉ: Hasiči v Žiželicích dezinfikovali tři paneláky. V obci je vyšší výskyt Covid-19

ČTĚTE TAKÉ: V Lounech je zavřená už pátá školka. Děti se do ní vrátí až v lednu