Socha z Velikonočního ostrova, křišťálová lebka. Zajímavá výstava na Novém Hradě nabídne světové záhady

Jimlín – Týden po oblíbené velikonoční slavnosti na nádvoří nabídne zámek Nový Hrad v Jimlíně u Loun pro návštěvníky další velké lákadlo plné zajímavostí: na zámku v sobotu (23.4.) začne výstava s názvem Největší záhady a tajemství světa. Lidé na ní budou moci uvidět například křišťálovou lebku, repliku sochy z Velikonočního ostrova nebo pověstný Svatý grál. Tedy velmi mnoho předmětů a dalších informací, spojených s dosud neobjasněnými světovými záhadami.

Tutanchamonova trubka z hrobky, Turínské plátno…

Výstava je putovní, objevila se už v několika českých a moravských městech, nyní zavítá na zámek do Jimlína. Tam bude pro zájemce k dispozici až do konce července. Výstavu tvoří čtrnáct stanovišť s replikami vzácných tajemných předmětů, doplněno je velmi mnoho poutavých informací, součástí jsou také moderní technologie – speciální světelné a zvukové efekty, prezentace na velkých obrazovkách, 3D holografie a další. „Jednou z dominant je obří replika sochy z Velikonočního ostrova, dalším velmi hodnotným exponátem je replika křišťálové lebky, vybroušená z jediného kusu přírodního křišťálu. Návštěvníci mohou vidět i třeba Tutanchamonovou trubku z jeho hrobky nebo Turínské plátno,“ uvádějí tvůrci na webu Putovnivystavy.cz.

Začíná se v sobotu 23. dubna

Zámek Nový Hrad se kromě běžných prohlídek snaží často nabízet návštěvníkům i další zajímavý doplňkový program, tematické putovní výstavy patří k jeho důležitým bodům a u lidí jsou velmi oblíbené. Minulý rok slavila velký úspěch výstava o době císaře Rudolfa, kvůli velkému zájmu byla i prodloužena o několik týdnů. V předchozích letech také návštěvníci mohli vidět na zámku kostýmy použité v minulosti při natáčení slavných filmových pohádek, například seriálu Arabela a mnoha dalších. „Nynější výstava o záhadách a tajemstvích začne u nás v sobotu 23. dubna. Termín ukončení je určen na 28. července. Výstava už je od středy nainstalovaná, dokonce i velkou sochu z Velikonočního ostrova se podařilo protáhnout dveřmi, i když jsme se zprvu trochu báli, že to bude oříšek. Těšíme se na všechny návštěvníky, přijďte se podívat, je to opravdu zajímavé!“ uvedl na dotaz naší redakce ředitel zámku Josef Kabát.

(na snímku nahoře: replika sochy z Velikonočního ostrova na jednom z minulých míst, kde výstava hostovala. Foto Putovnivystavy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Šest a půl tisíce návštěvníků za rok. Výstup na věž chrámu v Lounech je u lidí velmi oblíbený, v dubnu začala hlavní letní sezona

ČTĚTE TAKÉ: Noční úder vody: zahynulo více než tři sta lidí. Katastrofě na Blšance bude věnována neobvyklá výstava v muzeu

ČTĚTE TAKÉ: Pivovar v Žatci tlumí výrobu a končí prohlídky, ale veselý Chmelfest v jeho blízkosti proběhne