Koupaliště v regionu ukončila sezonu. V Lounech přišlo skoro 36 tisíc lidí, dvojnásobek obyvatel města

Louny – I když krásné slunečné počasí má pokračovat nyní celý tento týden, sezona na koupalištích v okrese Louny již skončila se závěrem letních prázdnin a před začátkem nového školního roku, což je už i určitá tradice. Děti a rodiny po zahájení školní výuky už mívají jiné starosti a povinnosti a na případné radovánky ve vodě tak nezbývá tolik času a energie, navíc počasí v září nebývá vždy jisté a ne vždy by to bylo „na koupání“.

Návštěvnost o třetinu vyšší než loni

Koupaliště v Lounech a Žatci ukončila provoz 1. září a městské koupaliště v Podbořanech „vydrželo“ ještě o dva dny déle – zájemci se tam mohli přijít vykoupat až do 3. září, do konce uplynulého víkendu. Provozovatelé koupaliště v Lounech hned po konci sezony zveřejnili i zajímavou statistiku návštěvnosti. „Letos v létě se k nám přišlo osvěžit 35 465 návštěvníků. Bylo to o 12 298 příchozích více než v minulém roce. Všem moc děkujeme a těšíme se na příští sezonu,“ uvedl Jan Macháček, ředitel Lounské správy plaveckých areálů. Rozdíl v návštěvnosti mezi dvěma sezonami byl skoro o třetinu vyšší, což ředitel přisuzuje letošnímu povedenému a velmi teplému létu, které mělo chladnější a deštivé období pouze zhruba dva týdny na začátku srpna, jinak prakticky pořád bylo slunečno a příjemně teplo, nebo rovnou „tropicky horko“.

400 lidí v průměru za den

Počet návštěvníků letos na koupališti v Lounech představuje zároveň zhruba dvojnásobek počtu obyvatel celého města. Koupaliště bylo v provozu od června do srpna a v průměru tak každý měsíc se do areálu přišlo „zchladit“ skoro 12 tisíc návštěvníků, což je zhruba 400 za den.

Milovníci plavání se teď přesunou do krytých bazénů

Milovníci plavání v „celoroční“ podobě se nyní budou přesouvat do krytých plaveckých hal. Hala v Lounech letos v září bude slavit tři roky od vybudování a prvního otevření v současné nové podobě. V provozu po krátké letní přestávce je již od srpna. Bazén pro veřejnost ve Studentské ulici v Žatci obnovil po prázdninách provoz od pátku 1. září. Do nové sezóny se brzy pustí i bazén v Postoloprtech, jenž bude po tradiční letní přestávce znovu otevřen od 12. září.

(na snímku nahoře: koupaliště v Lounech se už vyprázdnilo a je bez návštěvníků, teď se bude vypouštět voda z bazénů. Foto Lounská správa plaveckých areálů)

ČTĚTE TAKÉ: Čtyři týpí, dva totemy a loď Cedník. Nová indiánská osada v Lounech slaví úspěch u dětí i v televizi