Na jaře začnou práce pro lepší bezpečnost křižovatky v Žatci. Osvětlení zajistí šest nových stožárů

Žatec – Na frekventované křižovatce na jižním okraji Žatce nedaleko nákupní zóny se stavebninami, zahradním centrem a obchodem Tesco by už na jaře mohly začít další úpravy, směřující k její vyšší bezpečnosti. Konkrétně půjde o vybudování intenzivního osvětlení této křižovatky. Na místě by mělo být vztyčeno šest vysokých sloupů se zdroji světla.

Město tento týden vybralo dodavatele – pražskou firmu

Rada města tento týden vybrala dodavatele díla – osvětlení na uvedené křižovatce vybuduje firma Hanzl Elektromontáže z Prahy. Náklady budou činit přibližně 450 tisíc korun, rada města nyní v únoru již také schválila uvolnění této částky z rozpočtu města. Smlouva s firmou bude podepsána na počátku března a hned během března či dubna se budou moci rozjet potřebné související práce.

Křižovatka patří k nebezpečným místům

Na křižovatce se stýká Husova ulice, která je jednou z nejvytíženějších dopravních komunikací ve městě, s hlavním silničním tahem Plzeň – Žatec – Most – Ústí, jenž vede po západním okraji městské zástavby jako obchvat a je rovněž velmi frekventovaný, denně po něm projede podle sčítání dopravních expertů více než deset tisíc vozidel. Křižovatka u obchodu Tesco, do níž ústí výjezd od nákupní zóny i od největšího žateckého sídliště Jih, patří k nebezpečným místům a občas se na ní stávají nehody i s vážnými následky.

V minulých měsících přibyl odbočovací pruh a snížení povolené rychlosti

Město se už několik let snaží nechat přebudovat tuto křižovatku na mnohem bezpečnější kruhový objezd, zatím se však na této přestavbě delší dobu nemůže shodnout se správcem silnice – Ředitelstvím silnic a dálnic. V minulých měsících proběhly na místě po konzultaci obou stran alespoň některé drobnější dílčí úpravy směřující k trochu vyšší bezpečnosti. Na křižovatce přibyl jeden odbočovací pruh, vozovka se rozšířila, nové dopravní značky také nařídily snížení maximální rychlosti na hlavním tahu na plzeňské silnici jen na 70 km/h. Dalším krokem má být nově vybudované kvalitní osvětlení, aby na místě byla lepší viditelnost a řidiči zejména v noci či na podzim a v zimě měli lepší přehled o dění v prostoru křižovatky.  

ČTĚTE TAKÉ: Osvětlení, přechody, změna přednosti v jízdě. Město chystá úpravy na plzeňské silnici v Žatci

ČTĚTE TAKÉ: Dočasná kruhová křižovatka s betonovými bloky v Žatci: nehody už nejsou, provoz v současné podobě zůstane zachován nejméně tři roky

ČTĚTE TAKÉ: Na křižovatce mezi Lenešicemi a Dobroměřicemi s hlavním tahem Louny – Most vznikne kruhový objezd. Vážné nehody by tam měly skončit

(na snímcích: nebezpečná velmi frekventovaná křižovatka na výjezdu ze Žatce z pohledu při příjezdu z Husovy ulice v zimních podmínkách s horší viditelností. Od letošního podzimu už bude mnohem lépe osvětlená. Foto Libor Želinský)