Nová sezona na výstavišti začíná už tento týden. Ve čtvrtek startuje Dům a zahrada

Louny – Velikonoční svátky pro letošní rok skončily, ale hned za pár dnů je tady další velmi oblíbená jarní událost: v Lounech na výstavišti proběhne čtyřdenní výstava Dům a zahrada, při které výstaviště v pěkném areálu v parku u řeky Ohře zároveň zahájí novou návštěvní sezónu. Výstava začíná už tento týden ve čtvrtek (13.4.) a potrvá až do nedělního podvečera.

Pořadatelé čekají přes 30 tisíc lidí

Pořadatelé při pěkném počasí očekávají za uvedené čtyři dny více než třicet tisíc návštěvníků, na výstavu tradičně přijíždějí lidé z mnoha regionů České republiky. „V minulém roce na tuto výstavu v Lounech zavítalo 33 556 návštěvníků. V areálu v Masarykových sadech a v pavilonech bylo celkem 219 vystavovatelů,“ připomněla Štěpánka Portz ze společnosti Diamant Expo, která je tradičním pořadatelem výstav v Lounech.

Květiny, stromky i zahradní pomůcky

Letos má být vystavovatelů a prodejců až kolem tří stovek, uvedla Štěpánka Portz. Akce Dům a zahrada se tradičně týká bydlení a odpočinku či práce na zahrádkách, lidé mohou na místě prohlédnout si a nakoupit sazenice okrasných rostlin, bylinek, zeleniny, ale i stromků či keřů. Bohatá je i nabídka zahradních pomůcek a doplňků – nářadí, techniky, nábytku, hnojiv, ale i třeba bazénů a podobně. Stejně tak je k dispozici i velmi mnoho doplňků či informací pro oblast bydlení.

Začátek je ve čtvrtek a konec v neděli

Oblíbená výstava začíná ve čtvrtek 13. dubna a končí v neděli 16. dubna. Výstaviště je otevřeno pro návštěvníky každý den od 9 do 17 hodin. Další výstavy pak budou následovat v květnu a září.

(na snímku nahoře: návštěvníci u pokladen výstaviště v Lounech v roce 2019. Foto Diamant Expo)