Pražská ulice je znovu zavřená. Objížďky potrvají ještě řadu měsíců, později se výrazně dotknou hlavně lidí v Bezděkově

Žatec – Pražská ulice v Žatci, hlavní příjezdová cesta do města ve směru od Loun „jižní větví“ přes Zeměchy a Lipenec, je stejně jako loni nyní od konce března znovu uzavřená. Důvodem jsou práce na rekonstrukci silnice a aktuálně také zejména výkopy kvůli rekonstrukci vodovodu a kanalizace. Objížďky pro osobní auta a autobusy vedou okrajovými částmi Žatce u kasáren a „za hřbitovem“, nákladní auta musí místo objíždět ještě delším způsobem – přes Zálužice, Rybňany, Tvršice a Staňkovice, což je zajížďka skoro 10 kilometrů navíc. Tato situace potrvá až do konce května.

Za dva měsíce začnou problémy pro lidi v Bezděkově

A tím to ještě zdaleka neskončí, protože hned potom čeká další „objížďkové peklo“ na všechny obyvatele Bezděkova, jedné z místních částí Žatce, kde v posledních letech vzniká nová zástavba a aktuálně tam žije asi kolem čtyř stovek lidí. Zatím ještě stále platí úvaha, že trasa objížďky by byla prakticky totožná s tou, která platí dnes pro náklaďáky. Řidiči z Bezděkova, pokud chtějí do Žatce, museli by „spodem“ do Trnovan, a potom už zmíněnou objížďkou po druhém břehu Ohře přes Rybňany a Staňkovice – takový byl původní plán radnice. Teď si ale město uvědomilo, že tato objížďka je pro obyvatele Bezděkova skutečně velmi dlouhá, a snaží se ji aspoň trochu zmírnit. Představitelé města jednají zejména s armádou, která by mohla pro účely zkrácení objízdné trasy umožnit průjezd přes některé své pozemky.

Město se snaží najít kompromis, jak dlouhou objížďku zkrátit

 „Situace s původně plánovanou dlouhou objížďkou by byla pro lidi z Bezděkova velmi náročná a nekomfortní. Snažíme se pro ně najít lepší řešení. I když město není investorem této stavební akce, snažíme se přesto pomoci obyvatelům. Nyní se zdá, že bychom mohli nalézt nějaký kompromis, přijatelný pro všechny strany,“ uvedl starosta Žatce Radim Laibl. Současná hlavní cesta do Bezděkova, „odbočka“ z Pražské ulice, bude kompletně uzavřena v červnu a v červenci.

Pražská ulice byla půl roku zavřená už loni

V Pražské ulici probíhá kompletní rekonstrukce povrchu a sítí již od loňského roku. Už loni byla tato ulice uzavřena v jednom ze svých úseků déle než půl roku. Práce by měly skončit letos ke konci léta. U kasáren právě u odbočky na Bezděkov postupně vznikne také nový kruhový objezd. V okolí se staví i nová obytná čtvrť s názvem Na Homoli, na podzim by tam měl začít vyrůstat i nový supermarket Norma. Tyto objekty však už s rekonstrukcí ulice bezprostředně nesouvisejí a jde o jiné investiční akce. Obnova Pražské ulice, která potrvá skoro dva roky, představuje investici kolem 40 milionů korun.

(na snímku nahoře: přehrazená Pražská ulice a šup na objížďky do vedlejších uliček – takový obrázek nyní ještě pár měsíců bude vítat řidiče přijíždějící do Žatce od Loun a Zeměch. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: U kasáren v Žatci se začne stavět nový kruhový objezd. Bude už osmý ve městě

ČTĚTE TAKÉ: Nový supermarket Norma v Žatci: samotná stavba začne zřejmě na podzim, říká šéf

ČTĚTE TAKÉ: Oprava hrbolů před poštou v Žatci má začít nejdříve v červnu. Práce pak potrvají půl roku

ČTĚTE TAKÉ: Dobrý den, tady je místní část Žatce. V šesti vesnicích zřejmě přibudou nové cedule u vjezdu