U kasáren v Žatci se začne stavět nový kruhový objezd. Bude už osmý ve městě

Žatec – V Žatci se přiblížila stavba nové okružní křižovatky v Pražské ulici na okraji města u výjezdu směrem na Trnovany, Drahomyšl a Louny, v prostoru u žateckých kasáren a odbočky na Bezděkov. Bude to už osmý kruhový objezd ve městě. Stavba začne na jaře, radnice k ní nyní na konci listopadu vydala veřejnou vyhlášku, která popisuje budoucí podobu křižovatky a upravuje podmínky pro stavbu a dopravní značení.

Křižovatka bude mít pět výjezdů

Křižovatka bude ve tvaru klasického kruhu (tedy nikoli oválu, jaký se připravuje na příští roky například u Tesca u výjezdu z města směrem na Podbořany) a bude mít pět výjezdů. Jeden povede do centra Žatce, druhý do Bezděkova, třetí směrem na Drahomyšl a Louny, čtvrtý k areálu kasáren a pátý, který dnes jako běžná veřejná pozemní komunikace ještě „nefunguje“, bude vést do nové čtvrti s domy a byty s názvem Na Homoli. Ta se ještě bude stavět.

Hotová by měla být už příští rok v létě

Stavba kruhové křižovatky je součástí větší rekonstrukce Pražské ulice, která začala už letos v dubnu a skončit má v létě 2023.  „Křižovatka bude řešit dopravní situaci, bezpečnost a místní úpravu provozu po vytvoření nové obytné a obchodní zóny s označením Na Homoli,“ uvádí dokumentace k vyhlášce, kterou na konci listopadu vydal odbor dopravně správních agend Městského úřadu Žatec. „Souhlas s dopravním řešením v tomto místě již vydala i Policie ČR, dopravní inspektorát Louny,“ doplnil Jiří Dobruský, vedoucí odboru.

Ve městě je nyní sedm okružních křižovatek, chystá se teď osmá i devátá

Aktuálně je v Žatci v provozu už sedm okružních křižovatek. Osmá vznikne příští rok v uvedené Pražské ulici u kasáren a devátá se začne stavět během několika příštích let na plzeňské silnici v jižní části města u zmiňovaného obchodu Tesco a čerpací stanice Benzina.

ČTĚTE TAKÉ: Oprava Pražské ulice potrvá ještě skoro rok. Až se bude chýlit ke konci, vznikne i nový kruhový objezd

ČTĚTE TAKÉ: Důležitá křižovatka u Tesca se začne přestavovat kvůli bezpečnosti. Místo kruhu bude mít ovál s pěti výjezdy

ČTĚTE TAKÉ: Dočasná kruhová křižovatka s betonovými bloky v Žatci: nehody už nejsou, provoz v současné podobě zůstane zachován nejméně tři roky

(na snímcích: současná podoba křižovatky z pohledu při výjezdu ze Žatce /na obrázku směrem zdola/: vlevo je zatím „zaslepený“ výjezd do rozestavěné zóny Na Homoli, uprostřed záběru směrem nahoru je silnice na Bezděkov, rovně mírně doprava pokračuje hlavní trasa směrem na Drahomyšl a Louny. Vpravo nahoře budova s červenou střechou je bývalý vojenský kulturní dům K-500. Dole je nákres budoucí podoby křižovatky, který nyní zveřejnilo město Žatec. Foto mapy.cz a Městský úřad Žatec)