V Ročově začala stavba nového sportovního hřiště. Otevřeno bude ještě před letními prázdninami

Ročov – V Ročově v průběhu jara začala přeměna staré asfaltové plochy poblíž sokolovny na zbrusu nové moderní multifunkční sportovní hřiště, které bude sloužit všem zájemcům o sportování v městečku, tedy celé široké veřejnosti. Náklady jsou kolem tří milionů korun, významnou část však pokryje dotace od státu.

Nohejbal, tenis, volejbal…

„Hřiště bude nové, moderní a využitelné pro mnoho druhů sportů: například na nohejbal, tenis, malou kopanou, badminton, volejbal i další,“ informoval Vojtěch Václav Pour, starosta Ročova. Stavební práce začaly v průběhu března, hřiště vzniká na staré a dnes nijak nevyužívané popraskané ploše u sokolovny, ležící těsně vedle hřiště pro malé děti. Hotové a připravené k využívání bude za několik týdnů, otvírat by se mohlo ještě před začátkem letních prázdnin.

Sportovat budou děti ze škol a odpoledne či večer i veřejnost

„Jsem rád, že tu nové moderní hřiště budeme mít. Využívat ho bude jak mnoho lidí z Ročova, kteří mají rádi sport, tak pravidelně i děti a mládež ze dvou škol, které v městečku máme. Je to další krok k větší atraktivnosti bydlení v naší obci, určitý dárek pro naše obyvatele, věřím, že se jim nové hřiště bude líbit,“ uvedl starosta.

Dva miliony přijdou z dotace od ministerstva

Náklady na vybudování a vybavení nového hřiště činily více než tři miliony korun. Z toho dva miliony poskytne pro tento projekt v Ročově jako svůj příspěvek ministerstvo pro místní rozvoj, protože „akce hřiště“ byla úspěšná mezi žádostmi v dotačním programu. „Jsem rád, že už minulé zastupitelstvo městyse schválilo s předstihem všechny potřebné smlouvy s dodavateli a výstavba hřiště se díky tomu mohla rozjet hned na začátku jara,“ dodal starosta.

ČTĚTE TAKÉ: Místo betonové plochy příroda. V Ročově obnovují park poblíž hasičské zbrojnice

ČTĚTE TAKÉ: Náměstíčko Kozina od srpna hlídá jeho nový patron: krásný dřevěný Ročovský kozlík

ČTĚTE TAKÉ: Lidé v Ročově mají příjemné prostředí v nově opraveném zdravotním středisku

ČTĚTE TAKÉ: Za rok na shledanou! Dvě sochy o váze přes tisíc kilo zdobily ročovskou věž a teď putovaly k renovaci

(na snímku nahoře: nevyužívaná asfaltová plocha, kde od března vzniká nové moderní sportovní hřiště – takto vypadala na začátku letošního jara. Foto městys Ročov)