Na návsi v Břínkově se brzy bude znovu lesknout vodní hladina. Městys Ročov nechal obnovit požární nádrž

Ročov, Břínkov – Nové krásně rovné stěny z šedobílého betonu už má budoucí znovuobnovená vodní nádrž na návsi v Břínkově, vesnici pod správou městyse Ročova. Nádrž bude sloužit hasičům jako zásobárna vody pro případ nutného zásahu v nejbližším okolí, stejně tak to ale po napuštění bude i pěkný estetický prvek v centru vesničky.

Nádrž opravují řemeslníci od konce prázdnin, všechny práce mají být hotové nejpozději do prosince. Oprava protipožární nádrže bude stát více než jeden milion korun, část nákladů zaplatí ministerstvo zemědělství formou dotace pro městys Ročov. „Dotace činí přibližně 600 tisíc korun, uspěli jsme se žádostí v dotačním programu na podporu malých vodních nádrží,“ uvedl starosta Ročova Vojtěch Václav Pour.

Nádrž bude obnovena po několika desítkách let. Dosud byla prázdná a zchátralá, teď se na návsi bude znovu lesknout vodní hladina. Podle starosty zbývá ještě dokončit přívod vody a pak už nádrž začne sloužit svému účelu.

ČTĚTE TAKÉ: Pro Maxíka, pro Lucku. Každý z prvňáčků v Ročově dostal neobvyklý dárek – penál se svým jménem

ČTĚTE TAKÉ: Léto je tady, budeme se koupat! Dobrovolníci se pustili do čištění požární nádrže

ČTĚTE TAKÉ: V Žiželicích připravují čištění a opravu požární nádrže poblíž koupaliště, cena bude kolem půl milionu

(na snímcích: nově vybetonovaná nádrž na návsi v Břínkově. Voda se v ní objeví znovu po desítkách let. Na dvou snímcích úplně dole jsou řemeslníci při práci na betonování na začátku září. Foto Vojtěch Václav Pour)