V Žiželicích připravují čištění a opravu požární nádrže poblíž koupaliště, cena bude kolem půl milionu

Žiželice – V Žiželicích chystají obnovu požární nádrže u potoka Hutná v údolí pod silnicí Plzeň – Žatec – Most. V blízkosti menší vodní plochy je také fotbalové hřiště, letní koupaliště a zimní kluziště. Obec v současnosti hledá firmu, která by rekonstrukci nádrže provedla. Firma má být vybrána do konce května a práce by mohly začít už v červnu.

„Podle našich představ by práce měly začít v červnu a skončit nejpozději v říjnu. Pro cenu zakázky obec určila maximální limit do 400 tisíc korun bez DPH. Nabídnutá cena ze strany firem bude hlavním kritériem při výběrovém řízení,“ upřesnila starostka Žiželic Helena Makuková.

Na rybníku se plánuje zpevňování břehů, vyčištění dna, opravení náhonu a výpusti a další činnosti. Rybníků „u plzeňské silnice“ na Žatecku a Podbořansku se shodou okolností v posledních letech čistilo víc; podobně se „opravovaly“ také například menší vodní nádrže v Radičevsi, Strojeticích a aktuálně probíhá čištění rybníka i v Sýrovicích.

ČTĚTE TAKÉ: Chlapi prořezali svah u ostré zatáčky v Žiželicích. Připravují terén před blížící se stavbou obchvatu a mostu

ČTĚTE TAKÉ: Za pár měsíců začne stavba obchvatu a mostu přes údolí Žiželic. O zakázku se hlásí sedm firem

ČTĚTE TAKÉ: V Libočanech se chystá velká výměna železničního mostu přes Ohři za 155 milionů korun. Práce začnou v srpnu

(na snímku: požární nádrž v Žiželicích – menší zelená plocha nahoře uprostřed. Zdroj: Mapy.cz, formát 3D)