Očkovací centrum v Lounech podalo zájemcům už 4500 dávek. Čekací doby se výrazně zkrátily

Louny – Očkovací centrum pro veřejnost v Lounech aplikovalo lidem z města a okolí za dva měsíce provozu už kolem 4500 vakcín proti Covid-19. Zrychlilo se i zásobování a přísun vakcín, takže díky tomu se i zkrátily čekací doby od okamžiku registrace k podání první dávky očkování.

Čeká se týden, maximálně dva

Informoval o tom starosta Loun Pavel Janda. „Vakcíny nyní už chodí v rozumném množství. Aktuálně teď čeká na podání dávky méně než jeden tisíc lidí a čekací doba trvá jen jeden až dva týdny od registrace,“ uvedl starosta. Dříve, v březnu a dubnu, přitom lidé čekali po registraci na výzvu k očkování v Lounech přibližně jeden měsíc.

Očkuje se 200 lidí denně

Město Louny i samo vyzvalo zájemce o očkování, ať se neváhají registrovat, že celý proces s dodávkami vakcín se zrychlil a čekací doby se zkrátily. „Nyní zdravotníci v lounském centru očkují přibližně dvě stě lidí denně. Na přidělení termínu k očkování v Lounech aktuálně čeká jen asi 600 zaregistrovaných osob,“ uvedly webové stránky městského úřadu už v posledních dnech dubna.

V Podbořanech čekají zájemci jen pár dní

Podobně například i v Podbořanech jde očkování velmi rychle, tam zájemci po registraci čekají na přidělení termínu k podání dávky v současnosti jen maximálně 4-5 dní.

V Lounech se očkuje od března a v Podbořanech od dubna. Obyvatelé díky tomu nemusí cestovat kvůli očkování jinam

Očkovací centrum v Lounech je umístěno v areálu nemocnice a očkování zahájilo 8. března. Prvních tisíc lidí naočkovalo po dvou a půl týdnech provozu, pomyslnou dávku s číslem 1000 aplikovali jeho pracovníci 26. března. Podbořanské centrum podává lidem vakcínu v areálu domova seniorů, prostory jsou však stavebně oddělené a nezávislé na jeho provozu. V Podbořanech se očkuje od 1. dubna. V obou městech vznikla očkovací místa až dodatečně během jara díky aktivitě starostů a dalších lidí ze samosprávy. Díky tomu obyvatelé těchto měst nemusí kvůli očkování nikam cestovat. Původně na začátku roku při vzniku prvních strategií pro očkování se uvažovalo o tom, že v celém okrese Louny bude jen jedno očkovací místo, a to v Žatci.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Očkovací centrum v Lounech aplikovalo lidem už přes 3300 dávek. Telefonní linky zřízené městem pomohly 1500 seniorům s registrací. Všichni chtěli do Loun

ČTĚTE TAKÉ: Očkovací centrum v Podbořanech startuje už od dubna. Zájemcům, pro které je registrace příliš obtížná, radnice pomůže

ČTĚTE TAKÉ: Očkovací centrum v Žatci se stěhuje mimo areál nemocnice. Bude ve větších prostorách a obslouží mnohem víc lidí