Očkovací centrum v Podbořanech startuje už od dubna. Zájemcům, pro které je registrace příliš obtížná, radnice pomůže

Podbořany – Očkovací centrum v Podbořanech pro veřejnost s vakcínami proti Covid-19 zahájí naplno svůj provoz od začátku dubna. Je to o několik měsíců dříve, než jak zněly původní odhady představitelů města, což je určitě dobrá zpráva pro lidi z Podbořan a okolních obcí.

Lidé nebudou muset cestovat nikam daleko

„Provoz začne hned 1. dubna. Zaregistrovat sebe nebo příbuzného v seniorském věku k očkování v Podbořanech je možné už nyní. Děkuji všem spolupracovníkům, kteří pomohli vytvořit nové očkovací místo v našem městě a zajistit jeho provoz. Centrum usnadní přístup občanů Podbořan i celého Podbořanska k procesu očkování. Nebudou muset cestovat nikam daleko,“ potvrdil starosta Podbořan Radek Reindl.

Kdo se na registraci přes internet necítí, radnice mu pomůže

Registrace zájemců o očkování probíhá jen přes internet. Lidé musí mít u sebe i mobilní telefon, na který jim systém posílá ověřovací kódy formou SMS. „Pokud by lidem zvláště v seniorském věku z jakéhokoli důvodu nešlo se zaregistrovat, necítí se na to nebo nemají potřebné technické vybavení ani třeba mladšího příbuzného či jiného blízkého člověka, který by jim pomohl, mohou se obrátit na odbor sociálních věcí a zdravotnictví na radnici v Podbořanech. S registrací pomůžeme,“ uvedla Zuzana Marcelly, vedoucí uvedeného odboru.

Třetí očkovací centrum v okrese Louny

Očkovací centrum v Podbořanech je třetí v okrese Louny. Umístěno je nedaleko nádraží v areálu Domova pro seniory. Vedoucím lékařem je MUDr. Jacques Nabbout, který v Podbořanech pracuje už řadu let. V okrese jako první bylo otevřeno na začátku února očkovací centrum v Žatci a 8. března se k němu připojilo i centrum v Lounech, které před týdnem překročilo hranici jednoho tisíce aplikovaných vakcín.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Úřad schválil provoz centra v Podbořanech. V Lounech za dva týdny aplikovali klientům kolem 700 vakcín

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech vznikne také očkovací centrum pro veřejnost. Umístěno bude v areálu domova pro seniory

ČTĚTE TAKÉ: I já jsem před rokem hodnotil covid jako horší chřipku. Ale brzy jsem změnil názor, říká lékař a senátor Ivo Trešl

ČTĚTE TAKÉ: Dosud jsem neznala nikoho, kdo je Covid – pozitivní. A najednou jsem to já, popisuje tajemnice ze Žatce