Úřad schválil provoz centra v Podbořanech. V Lounech za dva týdny aplikovali klientům kolem 700 vakcín

Podbořany, Louny – Krajský úřad v Ústí potvrdil, že v Podbořanech bude moci rozjet svůj provoz nové očkovací centrum proti Covid-19. Úřad vydal souhlas minulý týden, teď se ještě bude čekat na smlouvu s VZP, která má být uzavřena přibližně do konce března. Potvrdil to tajemník podbořanské radnice Martin Gutzer. Podle dřívějších informací by očkovací centrum v Podbořanech mělo zahájit provoz nejpozději od června.

Očkovat budou lékaři z města a okolí

„Zřízení a provoz očkovacího centra v Podbořanech oficiálně schválil Krajský úřad Ústeckého kraje v pátek 19. března. Teď ještě je potřeba uzavřít smlouvu mezi VZP a společností Chirurgie Nabbout, která bude centrum v Podbořanech provozovat,“ uvedl tajemník Městského úřadu Podbořany Martin Gutzer. Vedoucím lékařem centra bude MUDr. Jacques Nabbout, který v Podbořanech působí už řadu let. S očkováním budou pomáhat i další lékaři z města, pomoc přislíbili i dva zdravotníci z léčebny v Petrohradě.

Nájezd pro vozíčkáře, nábytek, počítače…

Nové očkovací centrum je umístěno v areálu Domova pro seniory v Nádražní ulici. Během března tam už proběhly určité stavební úpravy, například byl vybudován i bezbariérový nájezd pro vozíčkáře nebo dětské kočárky (viz snímky dole). „Město také kupuje potřebný nábytek, židle, stoly pro čekárnu i kanceláře. Zajistíme i počítače a pracovníky pro administrativní část a administrativní úkony v očkovacím centru,“ upřesnil Martin Gutzer. Stavební úpravy vytvořily potřebné dispozice tak, aby provoz očkovacího centra probíhal zcela nezávisle na provozu domova seniorů a aby lidé, kteří přijdou na očkování, vůbec nepřišli do styku s pracovníky ani klienty domova. Tím se předem eliminuje riziko možného šíření nákazy.

Očkuje se v Lounech i Žatci, lidé tam dostali už stovky dávek

Očkování se naplno rozjelo už také v novém centru pro veřejnost v Lounech, které zahájilo provoz před dvěma týdny, 8. března. Za tu dobu tam lidé dostali už přes sedm stovek vakcín. „Přesné číslo, platné k neděli 21. března, bylo 668 vakcín. Další podané vakcíny přibyly během pondělka,“ uvedl starosta Loun Pavel Janda. Očkovací centrum v Žatci rozjelo provoz už na začátku února a jen během prvního měsíce své činnosti poskytlo vakcínu přibližně tisícovce lidí. V celé ČR dostal očkovací látku už více než jeden milion lidí. V současnosti se očkují především senioři nad 70 a 80 let, dále pak také učitelé, zdravotníci, záchranáři, lidé pracující v sociálních službách a členové dalších profesí, které mají vyšší riziko přenosu nákazy.

ČTĚTE TAKÉ: Očkovací centrum v Podbořanech otevře přibližně v červnu. Zatím se do něj ještě nedá zaregistrovat

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech vznikne také očkovací centrum pro veřejnost. Umístěno bude v areálu domova pro seniory

ČTĚTE TAKÉ: Centrum v Lounech rozjelo očkování pro veřejnost. První den dostalo dávku čtyřicet lidí

(na snímcích – nový nájezd pro vozíčkáře u vchodu do budoucího očkovacího centra v Podbořanech. Foto: Laurencia Helásková)