Vedra jsou tady, budeme se koupat! Dobrovolníci se pustili do čištění požární nádrže

Ročov, Úlovice – Studené jaro s odchodem května skončilo a hned je tady pořádně horké léto s první vlnou tropických dní. Dobrovolníci z Ročova, Úlovic a okolí se už v první polovině června sešli k pravidelné „brigádě“ před sezonou: vyčistili požární nádrž vybudovanou už v roce 1967, tak aby se v ní o prázdninách mohly děti, jejich doprovod i další zájemci vykoupat a osvěžit, když přijde horko.

Obec připravila malé občerstvení

„Nádrž se snažíme čistit každý rok. Spolupracuje při tom obec, zemědělské družstvo Ročov, naši hasiči a další dobrovolníci, kteří přijdou pomoci. O nádrž v Úlovicích průběžně i během roku pečuje paní Milena Liptáková, která v Úlovicích bydlí a v Ročově je zastupitelka. Všem lidem a organizacím, kteří přišli a pomohli s čištěním, moc děkuji, paní Mileně samozřejmě také,“ uvedl starosta Ročova Vojtěch Václav Pour. Městys Ročov pro účastníky úklidu zajistil i drobné občerstvení.

Vodník Toník z Oulovic

„Vodní nádrž v Úlovicích mám ráda, starám se o ni už mnoho let. Kromě brigád s čištěním tu pořádáme i třeba různé hry pro děti s vodnickou tématikou a podobně,“ vysvětlila na dotaz naší redakce Milena Liptáková. „O rybníku, jak mu někdy z legrace říkám, jsem dokonce napsala i pohádku s názvem Vodník Toník z Oulovic. Občas ji hraji s loutkami u dětí v mateřských školách,“ prozradila jednu ze zajímavostí.

Nádrž se teď bude napouštět přibližně do začátku prázdnin

Nádrž je tedy vyčištěná, a kdy se zájemci mohou těšit na první vykoupání? Bude to už tento víkend při první vlně letošních tropických veder? „Tak rychle to zase asi nepůjde. Nádrž jsme po vyčištění začali napouštět v úterý 15. června. Trvá přibližně dva až tři týdny, než se zaplní natolik, aby se už dalo plavat. Ale už teď se tam dá svlažit a opláchnout, děti z ní mají zatím brouzdaliště, což mají také rády,“ popsala Milena Liptáková.

Koupání je na vlastní nebezpečí

Nádrž bude připravená i k plavání přibližně od počátku prázdnin. Lidé by při návštěvě vždy měli dodržovat zásady opatrnosti, ale to platí u všech vodních ploch. „Je to požární nádrž a koupání v ní je na vlastní nebezpečí,“ připomněl starosta. Nápis s tímto sdělením je umístěn i na březích.

ČTĚTE TAKÉ: V Úlovicích opravili husitskou zvoničku. Od jara bude zase zvonit

ČTĚTE TAKÉ: Koupaliště v Žatci jako první oznámilo termín otevření: milovníci léta mohou přijít už v pátek

ČTĚTE TAKÉ: Nejstudenější květen za třicet let, hlásí chmelaři. Zpožděné je i dozrávání jahod, samosběry se rozjíždějí velmi pomalu

(na snímcích: nádrž v Úlovicích a dobrovolníci při jejím čištění. Foto: Městys Ročov a Milena Liptáková)