Školka v Ročově završila 40 let. Výročí připomněla nová pamětní cedule

Ročov – Čtyřicet let má za sebou Mateřská škola v Ročově. Po dostavbě budovy a úpravách areálu byla poprvé otevřena a začala sloužit tehdejším rodinám s malými dětmi 15. prosince 1981.

Městys Ročov nechal k výročí školky letos vyrobit malou „pamětní desku“, ceduli s nápisem v dřevěném rámu, která bude umístěna uvnitř budovy. „Chceme tím i poděkovat dřívějšímu starostovi Jaroslavu Lapkovi a mnoha dalším lidem, kteří v té době pomohli s vybudováním a provozem mateřské školy. Bez jejich úsilí by školka v Ročově nebyla, velmi si toho vážíme a navazujeme na jejich odkaz. Do školky i do základní školy městys pravidelně investuje, pečuje o jejich údržbu, modernizaci i vybavení,“ uvedl starosta Ročova Vojtěch Václav Pour.

Školka v roce 1981 vznikla díky pomoci mnoha obyvatel obce v tzv. akci Z. „Náklady na stavbu tehdy činily 1,7 milionu korun. Prostorná mateřská škola byla postavena na krásném místě, je obklopena velikou zahradou a byla určena pro šedesát dětí,“ uvádí text pamětní cedule. Budovu, ale i zahradu pilně využívají děti a učitelky i v současnosti prakticky po celý rok. Například i během uplynulého letošního prosince děti vyráběly vánoční dekorace jak v interiéru školky, tak i venku v zahradě.

ČTĚTE TAKÉ: Škola v Ročově oslavila 125 let. Dětí nemá mnoho, ale vždy dokázala udržet provoz

ČTĚTE TAKÉ: Pro Maxíka, pro Lucku. Každý z prvňáčků dostal neobvyklý dárek – penál se svým jménem

ČTĚTE TAKÉ: Ohňostroj, pečené kuře, pohodička. Pro část školáků, studentů i další lidi začalo příjemné volno už týden před svátky

(na snímcích: děti a učitelky z MŠ Ročov při výrobě letošních vánočních dekorací a novoročním pozdravu. Foto: Mateřská škola Ročov)