Děti a rodiče se mohou vydat na pochod kolem Podbořan. Na konci je čekají i šermíři a dobývání tvrze

Podbořany – S prázdninami skončilo i období největších letních veder a od září je tady zase hlavní sezona pro turistické pochody v příjemném počasí babího léta. Turisté v Podbořanech ve spolupráci i s městem připravili další ročník oblíbeného pochodu, určeného zejména pro rodiny s dětmi. Uskuteční se už tuto sobotu (10. 9.) a kromě turistiky nabídne účastníkům v závěru také další velmi zajímavý program, který potěší hlavně právě děti.

Turistika s neobvyklou tečkou

„Cíl trasy je totiž na vodní tvrzi v Hlubanech, kde budou na děti čekat zbrojnoši a šermíři. Ti předvedou své dovednosti v soubojích a nakonec si malí pochodníci budou moci také vyzkoušet techniku středověkého dobývání tvrzí,“ popsali neobvyklý program pořadatelé.

Startuje se odpoledne z podbořanského náměstí

Pochod startuje z podbořanského náměstí z prostor před kulturním domem, start je vypsán na dobu mezi 14.30 až 15.30 hodin. Trasa vede nejbližším okolím města a končí u tvrze v Hlubanech, malí výletníci po cestě budou plnit různé úkoly a dostávat za ně odměny. Pochod nazvaný Pěšky s dětmi městem Podbořany pořádají společně Klub českých turistů Podbořany, město a další partneři. Chybět nebude ani závěrečný oheň a špekáčky. Program je letos „vyšperkovaný“ o rytíře a dobývání tvrze i na počest toho, že město si tento rok připomíná 660 let od první písemné zmínky a pochod je jednou z mnoha akcí, zahrnutých do širšího rámce „oslav“.

(na snímku nahoře: vodní tvrz v Hlubanech. U ní už budou čekat rytíři. Foto Michal Weinberger / Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Tip na výlet: statečný bojovník Sámo, chytrá sova, lišácký Stromovous. Vrchol Rubínu ozdobily nové zajímavé sochy

ČTĚTE TAKÉ: Nádherná lípa u Nepomyšle: stala se hvězdou reklamy na minerálku a českou přírodu

ČTĚTE TAKÉ: Zámek, krásná příroda, ale žádná značka pro turisty. Nadšenci ve Valči však už chystají změnu