Železničáři v listopadu namontují nové závory na dva přejezdy na Lounsku: v Lenešicích a u Veltěž

Lounsko – Závory jako lepší bezpečnostní prvek se nově objeví na železničních přejezdech v Lenešicích a také na silnici mezi Černčicemi a Veltěžemi. Pracovníci Správy železnic je instalují na obou přejezdech v průběhu listopadu. Vyplývá to z informací odboru dopravy Městského úřadu Louny.

Nejdřív Černčice, pak Lenešice

Radnice v Lounech tento týden vydala vyhlášku, v níž oznamuje termín instalace závor a určuje další podmínky bezpečného provozu v okolí v době prací na přejezdech. Mezi Veltěžemi a Černčicemi budou železničáři montovat nové závory přibližně za tři týdny, v termínu od 8. do 12. listopadu. Přejezd v Lenešicích budou odborníci zabezpečovat 29. a 30. listopadu.

Nové závory budou i přímo v Lounech

Během podzimu mají být nově instalované závory také přímo v Lounech, a to na přejezdu v Husově ulici nedaleko zimního stadionu. „Kromě instalace závor bude součástí také úprava chodníků po obou stranách přejezdu, cyklostezky, přibude také například nové zábradlí,“ popsal už v červenci chystané změny Pavel Janda, starosta Loun. Rada města tehdy schválila záměr Správy železnic k přestavbě uvedeného přejezdu.

V ČR je kolem 7800 přejezdů, polovina nemá žádné zabezpečení

V celé ČR je v současnosti přibližně 7 780 železničních přejezdů. Z nich zhruba polovina, kolem 3500, nemá prakticky žádné zabezpečení a je na nich jenom výstražný kříž. Zbylých více než 4200 přejezdů je zabezpečeno buď světelným a zvukovým výstražným zařízením, anebo i závorami. Přejezdů se závorami je aktuálně kolem 1500, vyplývá z údajů Správy železnic.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Přejezd v Lounech v Husově ulici bude bezpečnější. Nově tam přibudou závory

ČTĚTE TAKÉ: Železničáři chtěli zrušit dva přejezdy v polích u Března. Lounská radnice to zamítla

ČTĚTE TAKÉ: Cyklostezka a výletní cesta pod libočanským mostem v Žatci jsou uzavřené. Začala příprava k výměně železničního mostu za 155 milionů