Přejezd v Lounech v Husově ulici bude bezpečnější. Nově tam přibudou závory

Louny – Na železničním přejezdu v Husově ulici v Lounech poblíž Cukrovarské zahrady se nově objeví závory. Přejezd nyní zabezpečuje jen světelné a zvukové výstražné zařízení. Správa železnic (SŽ) se chystá provést i další úpravy tohoto místa. Rada města Loun v závěru června tento záměr schválila.

Úpravy by mohly začít na podzim

Smlouva mezi městem a SŽ má být uzavřena do konce srpna, úpravy na železničním přejezdu by pak mohly začít během podzimu. „Celá stavba bude probíhat na náklady Správy železnic. Kromě instalace závor bude součástí také úprava chodníků po obou stranách přejezdu, cyklostezky, přibude také například nové zábradlí,“ popsal některé chystané změny Pavel Janda, starosta Loun.

Stovky milionů na modernizace tratí

Přejezd ve frekventované Husově ulici je součástí železniční trati Louny – Rakovník, na které v posledních letech probíhají významné úpravy v celém úseku trati. V poslední době se hodně pracovalo hlavně v oblasti Lounského podlesí v okolí Domoušic či Hřivic. Letos v květnu byl podobně modernizován například přejezd v Domoušicích. Za úpravy svršku trati, přejezdů, mostů a dalších součástí železniční cesty zaplatila jen od roku 2019 Správa železnic už více než 150 milionů korun. Další modernizace regionální trati probíhá také například na Žatecku a Podbořansku na trase Žatec – Plzeň.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Přejezd v Domoušicích byl uzavřen celý týden kvůli modernizaci trati

ČTĚTE TAKÉ: Železničáři chtěli zrušit dva přejezdy v polích u Března. Radnice to zamítla

ČTĚTE TAKÉ: Zapomenutá dramata: deset mladých lidí zahynulo na přejezdu v Deštnici. Na počátku tragédie byl spor na pracovišti