Starosta Zdeněk Pištora i místostarosta Karel Folber budou pokračovat ve vedení města Postoloprt

Postoloprty – Zdeněk Pištora (58) zůstává i pro příští čtyři roky starostou Postoloprt, stejně tak ve své funkci bude i nadále pokračovat dosavadní místostarosta Karel Folber (47). Rozhodli o tom nově zvolení zastupitelé města ve středu (19. 10.) na ustavující schůzi sboru. Obsazení míst ve vedení města bylo perfektně a bez chybičky dojednané mezi politiky v zákulisních dohodách a samotné ustavující zasedání pak bylo skvěle připraveno, schůze i volba šly „jako po drátkách“. Na všechna místa ve vedení města včetně radních byl vždy navržen jen jeden kandidát a hned při prvním hlasování byl také zvolen.

Starostovo sdružení dostalo skoro 45 % hlasů

O tom, že starosta Zdeněk Pištora by měl znovu pokračovat v čele města, nebylo prakticky žádných pochyb hned po oznámení výsledků voleb, ve kterých jeho sdružení i on osobně zaznamenali velký úspěch. Sdružení Občané pro město a venkov – nezávislí dostalo od obyvatel Postoloprt skoro 45 % hlasů, mnoho nechybělo k nadpoloviční většině. Sám starosta, který stojí v čele Postoloprt nepřetržitě už od roku 2014, pak dostal od lidí nejvyšší počet preferenčních hlasů ze všech kandidátů ve městě. Staronový místostarosta Karel Folber kandidoval také jako člen tohoto vítězného sdružení.

V pětičlenné radě města budou dvě sympatické dámy

V pětičlenné radě města budou společně se starostou a místostarostou zasedat Hana Elsnicová, Hana Plachá a Karel Srbecký. Všichni tři už mají zkušenosti s prací v radě města, první dvě jmenované dámy působily jako její členky i v posledním volebním období 2018-2022, Karel Srbecký se do rady města nyní vrátí po čtyřleté přestávce.

Důvěra je zavazující, děkujeme

„Děkuji za důvěru jak kolegům v zastupitelstvu, tak také občanům města. Je to velmi zavazující, budeme se snažit pracovat co nejlépe pro rozvoj Postoloprt a naše obyvatele nezklamat,“ uvedl starosta Zdeněk Pištora. „Také děkuji všem kolegům i našim občanům a voličům, stejně tak i pracovníkům městského úřadu. Jsem rád, že v našem dobrém týmu budeme všichni opět spolupracovat,“ poděkoval také místostarosta Karel Folber.

Příští schůze bude 23. listopadu

Mezi členy zastupitelstva došlo krátce po volbách už i k jedné personální změně. Mandátu se pár dní po svém zvolení vzdal Martin Cíl ze sdružení Postoloprty – náš domov a na jeho místo nastoupil první náhradník Jaromír Vápeník, který v zastupitelstvu působil řadu let už v minulosti. Zastupitelé v Postoloprtech si také už určili termín příští schůze – znovu se sejdou 23. listopadu už k běžným pracovním záležitostem, týkajícím se chodu a rozvoje města.

ČTĚTE TAKÉ: V Postoloprtech jasně vyhrálo sdružení současného starosty. Zdeněk Pištora dostal od lidí i nejvíce hlasů ze všech kandidátů a měl by pokračovat ve funkci

ČTĚTE TAKÉ: Noví starostové pro následující čtyři roky: jako první z měst je zastupitelé určí v Podbořanech a v Postoloprtech

(na snímcích shora dolů: místostarosta Karel Folber vlevo se starostou Zdeňkem Pištorou, pod nimi nově zvolení členové rady města a úplně dole zastupitelé při hlasování na ustavující schůzi. Foto Libor Želinský)