V Postoloprtech jasně vyhrálo sdružení současného starosty. Zdeněk Pištora dostal od lidí i nejvíce hlasů ze všech kandidátů a měl by pokračovat ve funkci

Postoloprty – V Postoloprtech v uplynulých komunálních volbách drtivě vyhrálo sdružení nezávislých kandidátů Občané pro město a venkov se ziskem skoro 45 % hlasů. Jeho lídrem je dosavadní starosta Zdeněk Pištora, který i od voličů – obyvatel města – dostal nejvyšší počet hlasů ze všech kandidátů a zvolených zastupitelů (starosta dostal 674 hlasů, druhý nejúspěšnější kandidát měl téměř o stovku hlasů méně). Pokud se nestane nic mimořádného, měl by Zdeněk Pištora jako jasný vítěz téměř s jistotou pokračovat ve funkci starosty i v dalších čtyřech letech. O obsazení funkce starosty a místostarosty a o složení rady města budou rozhodovat nově zvolení zastupitelé v první polovině října na své první, ustavující schůzi.

Vítězné sdružení získalo skoro polovinu míst v zastupitelstvu

Do zastupitelstva byli zvoleni lidé celkem ze čtyř sdružení nezávislých kandidátů. SNK Občané pro město a venkov dostali 44,98 % hlasů a v patnáctičlenném zastupitelstvu získali sedm míst – skoro polovinu. Druzí byli SNK Radnice pro občany – nezávislí (26,22 % a čtyři mandáty), třetí a čtvrtí skončila sdružení Postoloprty – náš domov a Postoloprty a venkov (oba subjekty měly zisky kolem 12-14 % hlasů a v zastupitelstvu budou mít shodně oba po dvou místech).

Hlasovat přišla zhruba třetina voličů

Výsledky v Postoloprtech byly spočítány jako první ze čtyř největších měst okresu Louny, ČSÚ je zveřejnil v sobotu kolem 17.30 hodin. Ve městě přišlo k volbám hlasovat přibližně 1300 voličů z celkových 3600, volební účast tedy činila 35,27 %.

Zvolení zastupitelé v Postoloprtech: Martin Cíl, Pavel Ježek, Miloslav Fišer, Miroslav Solar, Zdeněk Pištora, Petr Bernard, Karel Folber, Petr Elsnic, Hana Plachá, Rostislav Mihalčík, Kateřina Ježková, Karel Srbecký, Pavel Růžička, Hana Elsnicová, Vlastimil Hubert.

(ilustrační foto nahoře: radnice v Postoloprtech. Foto Stanislav Dušek)