Z auta spadl nosič s jízdními koly, řidička druhého vozu těžce havarovala. Teď poděkovala hasičům, kteří jí zachránili život

Louny, Postoloprty – Je to jen pár vteřin, hloupá náhoda a běh věcí se může během chviličky změnit v děsivý zážitek, na který do konce života nezapomenete. Paní Dagmar Příhodová z Loun (46) cestovala loni v červnu svým autem z Loun směrem na Chomutov. V místě poblíž zóny Triangle u Žatce ji na dálnici předjelo jiné osobní auto. Potom se zařadilo před ni, ale z jeho střechy se uvolnil nosič s jízdními koly. Ten spadl přesně před auto paní Příhodové, její vůz následkem kolize těžce havaroval a řidička kvůli četným zraněním musela bojovat o život.

K mamince už nedojela, vůz se několikrát převrátil

„Jela jsem tehdy do Chomutova, chtěla jsem navštívit maminku, která tam bydlí. Už jsem tam ale nedojela. U průmyslové zóny mě začalo předjíždět auto BMW. Na střeše mělo nosič a na něm čtyři jízdní kola. Když mě tento vůz předjel a zařadil se přede mě, celý nosič i s naloženými koly z něj spadl rovnou před mé auto. Byl to zlomek vteřiny, já jsem se snažila reflexivně vyhnout nárazu, nabourala jsem nejprve vlevo do svodidel… Další okamžiky už si moc nepamatuji, svodidla mě odhodila zpět, potom vůz vlétl do škarpy a prý jsem se i s autem několikrát přetočila přes střechu,“ vzpomíná na hrůzné chvíle Dagmar Příhodová. Auto pak zůstalo „přetočené zpět o 180 stupňů“, jeho předek směřoval zpátky směrem na Louny.

Mnohočetné zlomeniny, krvácení do mozku…

Nehoda se udála loni v polovině června kolem 13. hodiny, řidička utrpěla vážná zranění, na pomoc jí přiletěl i vrtulník. „Měla jsem mnohočetné zlomeniny žeber, zlomenou pánev, krvácení do mozku, rozbitou hlavu, krvácení z různých míst,“ popsala paní Příhodová. Na místě nehody jako jedni z prvních pomocníků byli hasiči z Postoloprt a také hasiči z Bitozevsi. „Tito hasiči mi velmi pomohli. Šetrně mě vyprostili z vozidla, poskytli mi důležitou první pomoc do té doby, než přijeli lékaři. Také pomocí mého telefonu informovali mou maminku o tom, co se stalo, ta pak obvolala další potřebné lidi nebo i jiné příbuzné,“ vzpomíná zraněná řidička. Vrtulník záchranářů potom transportoval zraněnou ženu do nemocnice v Ústí nad Labem. Svůj boj o život naštěstí vyhrála a z vážných úrazů se zotavuje, ale s následky nehody se ještě stále dosud léčí.

Dagmar se vydala k hasičům osobně jim poděkovat, chlapi dostali něco „na zub“

Paní Dagmar společně i se svým partnerem vyrazili na konci letošních letních prázdnin na návštěvu přímo na základnu dobrovolných hasičů v Postoloprtech, aby jim osobně poděkovali za to, že rychlým a profesionálním zásahem dost možná i pomohli zachránit řidičce život. „Jste super chlapi na správném místě. Bez vás bych tady už nemusela být,“ pochválila hasiče Dagmar Příhodová. „Chtěli jsme jim poděkovat, udělali pro mě a pro naši rodinu opravdu hodně, jsou skvělí. Nevěděli jsme, co jim za to přinést, tak jsme vzali aspoň dárkový koš s něčím na zub. Chtěla jsem jim poděkovat za záchranu života a dárkem trochu zpestřit jejich náročné služby,“ uvedla pro naši redakci.

Oporou byla rodina, věřím, že se uzdravím, říká Dagmar

Paní Dagmar má dva už dospělé syny, s partnerem žije v Lounech, rodina pro ni byla v náročných okamžicích velkou oporou. „Jezdili za mnou každý den do nemocnice, často s nimi i moje maminka. Ta to měla tehdy obzvlášť těžké, protože o rok dříve zemřel i můj tatínek, její manžel,“ popisuje. Před nehodou pracovala jako poštovní doručovatelka, teď aktuálně kvůli své situaci a dlouhé léčbě je bez práce. „Věřím, že se uzdravím a pak že i práci najdu. Hlavně že vše dobře dopadlo. Moc děkuji hasičům a všem lidem, kteří pomohli zachránit můj život a postupně se uzdravovat,“ říká statečná žena.

(na snímku nahoře: Dagmar Příhodová s hasiči na jejich základně v Postoloprtech. Chlapům přišla poděkovat za záchranu života a profesionální zásah po loňské nehodě. Foto SDH Postoloprty)

ČTĚTE TAKÉ: Měsíční krajina, popel je všude. Hasiči se blíží k ukončení zásahu u obřího požáru v národním parku, pomáhají i chlapi z Postoloprt

ČTĚTE TAKÉ: Rodina z Hříškova během pár hodin přišla o dům. S těžkou situací pomáhali lidé z okolí, posílali dary do sbírky

ČTĚTE TAKÉ: Peněženka s devíti tisíci najednou byla pryč. Po dni hledání příběh dopadl dobře, měla jsem štěstí, říká Klára ze Žatce

ČTĚTE TAKÉ: Musel jsem zastavit celé pendolino. Ve vagónu byl rozrušený muž s nožem, vypráví strojvedoucí ze Žatce