V Žatci se chystá výměna svítidel ve druhé budově radnice. Město za ni zaplatí 1,4 milionu

Žatec – V Žatci se chystá výměna desítek, možná i stovek kusů svítidel v patrové administrativní budově v ulici Obránců míru, která je druhým sídlem a pracovištěm Městského úřadu Žatec. Výměna celé sítě osvětlení bude stát 1,4 milionu korun. Na své poslední schůzi v končícím volebním období 2018-2022 a v současném personálním složení tuto zakázku schválila rada města. Financování musí potvrdit ještě také zastupitelstvo.

Rada města nyní v říjnu schválila dodavatele

Rada města nyní v říjnu schválila dodavatele – firmu Eltodo osvětlení z Prahy. Ta byla vybrána už ke konci září v předchozí veřejné soutěži. Smlouva s ní má být podepsána nejpozději do konce letošního roku, ještě se bude čekat na souhlas zastupitelstva, které musí schválit uvolnění peněz z rozpočtu.

Díky výměně město sníží spotřebu elektřiny na svícení

Město investici připravovalo už od konce loňského roku. „Svítidla v uvedené budově jsou v současnosti již u hranice životnosti, jsou i zastaralá a některá už i nefunkční. Stav je velmi nevyhovující. Po instalaci nových svítidel dosáhne město i značné úspory ve spotřebě elektřiny. Podle zpracovatele projektové dokumentace bude tato úspora až kolem 100 kW denně,“ uvedla už loni v prosinci Kateřina Mazánková, vedoucí odboru rozvoje města žatecké radnice.

Připraven je i projekt pro výměnu osvětlení v hlavní budově radnice na náměstí

Město Žatec má přichystaný projekt i na budoucí výměnu svítidel a využití modernějších a úspornějších prvků v technologii osvětlení i v hlavním sídle svého úřadu, tedy historické budovy radnice na náměstí. V tomto případě se předpokládané náklady pohybují u částky kolem 2,6 milionu korun.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)