Hlavní silnice z Lenešic do Dobroměřic: pozor, průjezd bude na konci týdne velmi omezen a z bočních ulic nepůjde vyjíždět

Lenešice, Dobroměřice – Na hlavní silnici spojující Lenešice a Dobroměřice, dvě větší obce jen malý kousek od Loun, budou ke konci tohoto týdne platit dopravní omezení. V jednom směru bude ulice vždy neprůjezdná a řidiči budou muset jezdit objížďkou. Omezení začnou platit už od čtvrtka (20. 10.) a potrvají až do neděle. Důvodem je plánovaná oprava ulice 5. května na okraji Lenešic (je to asi kilometrový úsek těsně před křižovatkou s hlavním silničním tahem Louny – Most), jejíž součástí bude frézování a pokládání nového povrchu.

V jednom směru bude ulice vždy uzavřena

Vyplývá to z informací Krajského úřadu Ústeckého kraje, jehož odbor dopravy vydal už na začátku října veřejnou vyhlášku, která určuje organizaci dopravy na uvedeném místě v době prací, tak aby provoz probíhal bezpečně. Na místě bude použita řada přenosných dopravních značek, uzavřen vždy bude jeden pruh ulice, na kterém zrovna budou silničáři pracovat. Nebude však použit princip kyvadlové dopravy třeba se semafory, ale trasa mezi Lenešicemi a Dobroměřicemi bude vždy v jednom směru uzavřena, postupně se oba směry v uzavírce mezi sebou vymění, vyplývá z vyhlášky krajského úřadu. Ve čtvrtek a v pátek má probíhat frézování a v sobotu a v neděli pokládka nového povrchu, uvádí dokumentace ke stavebním pracím.

Z bočních uliček nepůjde v době prací vyjíždět

Kromě objížděk pro řidiče na hlavní spojovací silnici se omezení významně dotkne také lidí, kteří bydlí v bočních uličkách, které ústí do ulice 5. května. V daných dnech totiž kvůli opravě hlavní ulice nebude možné z těchto uliček na ulici 5. května vyjíždět, na místě bude i značka se zákazem vjezdu. Pokud tedy řidiči z těchto ulic vědí, že budou potřebovat během opravy cestovat, je pro ně důležité, aby si auto včas přeparkovali na jiné místo v obci, z nějž se pak bez problémů „dostanou ven“. „V sobotu nebude možné vyjet z nemovitostí stojících na pravé straně ve směru na Lenešice a v neděli zase totéž bude platit pro domy stojící na levé straně ve směru na Lenešice. V neděli také nepůjde vyjet ani z ulic Na Vyhlídce, Žižkova, Jiráskova a Na Mořině,“ připomněl pro obyvatele své obce Obecní úřad Dobroměřice. Pro řidiče, kteří potřebují o víkendu cestovat autem, nabídl k využití jako možnost velké parkoviště u ZZN, odkud kdykoli pohodlně vyjedou.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Na křižovatce mezi Lenešicemi a Dobroměřicemi vznikne kruhový objezd. Vážné nehody by tam měly skončit

ČTĚTE TAKÉ: Léto skončilo, oblíbená chata pro výlety na Červeňáku nad Dobroměřicemi bude nyní opět otevřena jen o víkendech a svátcích