Prázdniny končí. Oblíbená chata pro výlety bude nyní opět otevřena jen o víkendech a svátcích

Louny – Se závěrem prázdnin končí i prodloužená letní provozní doba na oblíbené turistické chatě s rozhlednou na „Červeňáku“, tedy kopci jménem Červený vrch u Loun. Od července byla chata s možností úkrytu před deštěm, občerstvení a nákupu suvenýrů pro výletníky otevřena vždy od středy do neděle, od září se vrací zpět do „jarního a podzimního“ režimu sobota, neděle a svátky.

Přečkat bouřku v suchu, to je paráda

Změna platí už od tohoto týdne, takže ve středu (31.8.) již chata otevřena nebude, informoval její provozovatel a vedoucí Jan Žalud. Turisté si chatu pochvalují, v posledním srpnovém týdnu, který nešetřil deštěm a bouřkami, oceňovali hlavně možnost schovat se do objektu při nepříznivém počasí. „Už několikrát jsme u vás přečkali bouřku a byla to paráda,“ napsal vzkaz provozovatelům chaty například Libor Kratochvíl z Prahy. „Přečkat na rozhledně déšť pěkně v suchu a s dobrým občerstvením, to je jeden z nejlepších turistických zážitků široko daleko,“ pochlubili se ve svém textu na sociální síti i sami správci chaty a poděkovali za pochvalné komentáře.

Na kopec se vydali svatebčané i politikové

Sezona na chatě, která loni oslavila 110 let od svého vybudování a prvního otevření, teď potrvá ještě přibližně do druhé poloviny listopadu, otevřeno pro turisty bude vždy o víkendech a svátcích, potom do března bude tradiční zimní přestávka. Kromě turistů či výletníků mají rozhlednu rády i další početné skupiny lidí z Lounska a okolí. Během srpna na chatě proběhla například svatební oslava mladého páru z Loun a ke konci měsíce na kopec vyšlápli i politikové z jednoho ze sdružení, kteří se při volbách za měsíc chystají společně kandidovat do zastupitelstva v Lounech. Na vrcholu si pořídili i společnou fotku, zřejmě i k dalšímu využití při kampani.

(na snímku nahoře: Červený vrch u Loun, na kopci v pozadí je chata a rozhledna. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Na kopcích Středohoří jsou pouze tři turistické chaty: nejstarší dvě jsou u Lovosic a u Loun

ČTĚTE TAKÉ: Na Červeňáku je nová výstava o rozhlednách. Zastupitelé také potvrdili, že město pomůže se záchranou věže

ČTĚTE TAKÉ: Čtyři sta vrcholků Středohoří. Nadšený výletník chce časem vystoupit na všechny