Bazény na koupališti v Žatci začne čistit nový vysavač. Do práce pod vodou se pustí v noci

Žatec – Bazény na koupališti v Žatci začne v průběhu prázdnin čistit nový vysavač. Pracuje pod vodou, funguje jako automatické „robotické“ zařízení, správci koupaliště ho budou pouštět večer a pak bude čistit dno a stěny bazénů přes noc.

Město koupí vysavač z Francie za zhruba 240 tisíc korun

Nákup nového robotického vysavače pro čištění bazénů na koupališti schválila na konci června rada města Žatce. Město ho pořídí za přibližně 240 tisíc korun. „Vysavač se vyrábí ve Francii. Termín dodávky je nejpozději za šest týdnů, ale dodavatelská firma nám slíbila, že v našem případě bychom ho měli dostat přibližně za tři týdny,“ uvedl na dotaz naší redakce Andrej Grežo, ředitel Technické správy města Žatce, která zajišťuje i provoz městského koupaliště. Nový vysavač nečistot z bazénů podle něj nahradí současné starší čistící zařízení, u nějž už končí životnost a zhoršuje se kvalita.

Děti mají v areálu od letoška nový bazén i nové prvky ke hraní

Koupaliště v Žatci je letos v provozu od 15. června. A zájem návštěvníků je velký. O tropickém víkendu 18. a 19. 6. se do areálu přišlo zchladit až kolem 1500 lidí za den. V areálu koupaliště jsou nyní tři bazény (rekreační, plavecký a dětský pro věk 5-8 let) a jedno brouzdaliště pro nejmenší batolata. Dětský bazén byl vybudován loni a malým návštěvníkům slouží od letošního roku, teď je jeho první sezona. Děti také letos mají v areálu ještě některé nové herní prvky na trávníku „na souši“, například kolotoč, houpačky, hrací domek. Za tyto nové herní prvky zaplatilo město Žatec 55 tisíc korun, stavba uvedeného dětského bazénu stála v minulých letech kolem 20 milionů.

(na snímku nahoře: městské koupaliště v Žatci. Foto správa koupaliště)

ČTĚTE TAKÉ: Na koupališti má vzniknout nový bazén pro děti za 19 milionů. Rozhodovat o něm budou zastupitelé

ČTĚTE TAKÉ: Stínící plachty, nové herní prvky. Maminka čtyř dětí navrhla změny v oblíbeném areálu za koupalištěm v Žatci

ČTĚTE TAKÉ: Na procházky k řece budou lidé chodit bezpečněji. V kopci pod most směrem k Chaloupce přibude nové zábradlí